Reklama

Reklama

​Australian Open. Świątek i Kubot poznali rywali w pierwszej rundzie miksta

Iga Świątek i Łukasz Kubot w pierwszej rundzie miksta w wielkoszlemowym Australian Open zmierzą się z reprezentantami gospodarzy Astrą Sharmą i Johnem-Patrickiem Smithem. To właśnie ta dwójka tenisistów wyeliminowała Polaków w ubiegłorocznym ćwierćfinale.

Sharma i Smith to finaliści rywalizacji par mieszanych w Melbourne z 2019 roku. W obsadzie tegorocznej edycji znaleźli się dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

Priorytetem Świątek jest występ w singlu, w którym w piątek zagra o awans do 1/8 finału. Kubot zaś główny nacisk kładzie na zmagania deblowe - w czwartek awansował razem z Holendrem Wesleyem Koolhofem do drugiej rundy.

Kolejny wspólny start Polaków jest elementem przygotowań do igrzysk w Tokio, w których mają wystąpić razem w mikście.

Świątek ostatniej jesieni z powodzeniem łączyła w Rolandzie Garrosie udział w singlowej i deblowej rywalizacji. W pierwszej sięgnęła po tytuł, a w drugiej - razem z Amerykanką Nicole Melicher - dotarła do półfinału. Po paryskiej imprezie jej trener Piotr Sierzputowski przyznał, że w kolejnym sezonie bardziej realne jest, iż jego podopieczna ponownie zagra w Wielkim Szlemie w mikście niż że znów wystąpi w deblu. Zawodniczka z Raszyna występ w grze mieszanej w Melbourne potwierdziła w czwartek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama