Australian Open: Rosjanka za silna dla Linette

Magda Linette na drugiej rundzie zakończyła udział rywalizacji singlistek w Australian Open. Polka po dwóch setach przegrała z wyżej notowaną Rosjanką Darią Kasatkiną. I to właśnie zawodniczka z Rosji zagra w kolejnej rundzie z Igą Świątek.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że Linette czeka bardzo trudne zadanie. Rosjanka, numer "23" rankingu WTA, była notowana o 30 pozycji wyżej i to ją wskazywano jako faworytkę, choć w poprzednim sezonie w bezpośrednich pojedynkach było 1:1, a Polka sierpniowe starcie w Cleveland wygrała zdecydowanie, tracąc ledwie trzy gemy.

Australian Open: Magda Linette nie sprostała Rosjance

W tegorocznym Australian Open niestety było inaczej. Choć w pierwszym secie już w pierwszym gemie serwisowym Kasatkiny miała szansę na przełamanie, to jej nie wykorzystała, a chwilę później sama i to aż dwukrotnie straciła swoje podanie, gładko przegrywając tę partię 2:6.

W drugiej szybko, bo już w gemie numer trzy pozwoliła się przełamać, co niestety powtórzyło się również w ostatnim gemie tego meczu i tak Linette przegrała drugiego seta 3:6, a całą partię 0:2 i pożegnała się z rywalizacją singlistek już w 2. rundzie.

Wcześniej w świetnym stylu swoje spotkanie wygrała Iga Świątek i to ona będzie jedyną Polką, którą zobaczymy w kolejnej fazie turnieju. Jej rywalką w kolejnym pojedynku będzie właśnie Kasatkina.

Magda Linette - Daria Kasatkina 0:2 (2:6, 3:6)