Reklama

Reklama

Australian Open. Ostatnia szansa na sukces, Świątek i Kubot zagrają w mikście

Przed Igą Świątek i Łukaszem Kubotem jeszcze ostatnie wyzwanie w tegorocznym Australian Open. Polski mikst zagra we wtorek około godz. 6.30 z Amerykanką Hayley Carter i Belgiem Sanderem Gillem w drugiej rundzie. Te zmagania to ich ostatni okazja na zaprezentowanie swoich umiejętności na australijskich kortach.

Iga Świątek w niedzielę okazała się gorsza od Simony Halep w 1/8 turnieju kobiet, a Łukasz Kubot w parze z Holendrem Wesleyem Koolhofem w tej samej rundzie pożegnał się dzisiaj z turniejem deblowym.

Reklama

Z kolei w mikście udało im się do tej pory awansować do drugiej rundy po tym, jak po zaciętym boju zwyciężyli z reprezentantami gospodarzy Astrą Sharmą i Johnem-Patrickiem Smithem. To był udany rewanż za poprzednią edycję Australian Open, kiedy to właśnie ta dwójka wyeliminowała naszych reprezentantów w ćwierćfinale. 

We wtorek naprzeciwko 38-letniego Kubota i 19-letniej Świątek staną Amerykanka Hayley Carter i Belg Sander Gille, którzy w pierwszej rundzie niespodziewanie pokonali duet Strycova-Mektić.

Para Świątek-Kubot jest naszą nadzieją na medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Łukasz Kubot | australian open | tenis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama