Reklama

Reklama

Australian Open. Osiągnięcia Polaków startujących w singlu

Iga Świątek może pochwalić się najlepszym wynikiem w Australian Open spośród trójki polskich singlistów, którzy wystąpią w tegorocznej edycji tego turnieju. 19-letnia tenisistka z Raszyna w poprzednim sezonie zatrzymała się na 1/8 finału. Było to jej drugie podejście do wielkoszlemowych zmagań w Melbourne.

Hubert Hurkacz, który po raz czwarty zgłosił się do tego turnieju jako senior, po raz trzeci wystąpi w głównej drabince. Niespełna 24-letni gracz z Wrocławia jak na razie raz przeszedł pierwszą rundę - 12 miesięcy temu odpadł na drugim etapie zmagań.

Po ubiegłorocznej absencji do obsady imprezy wrócił Kamil Majchrzak, który wycofał się wówczas z powodu kontuzji tuż przed rozpoczęciem rywalizacji. 25-letni tenisista wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w zasadniczej części Australian Open - dwa lata temu przegrał mecz otwarcia.

W tegorocznych kwalifikacjach, które ze względu na pandemię COVID-19 odbywały się poza Australią, odpadły Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa. Magdalena Fręch nie została do nich dopuszczona z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Dotychczasowe wyniki w Australian Open w singlu Polaków, którzy wezmą udział w turnieju głównym tegorocznej edycji tej imprezy:

Iga Świątek
2019 - 2. runda
2020 - 1/8 finału

Hubert Hurkacz
2018 - kwalifikacje (2. runda)
2019 - 1. runda
2020 - 2. runda

Kamil Majchrzak
2018 - kwalifikacje (1. runda)
2019 - 1. runda

Reklama

an/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL