Reklama

Reklama

​Australian Open. Niedawno grała z Magdą Linette, teraz ma pozytywny wynik testu

Belgijska tenisistka Alison Van Uytvanck otrzymała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Zawodniczka brała udział w Australian Open - startowała w singlu i deblu. W tej drugiej konkurencji mierzyła się z Magdą Linette i Bernardą Perą. Polsko-amerykański duet odpadł w niedzielę w 1/8 finału.

"Moje badanie wykonane pod kątem opuszczenia Melbourne i powrotu do Belgii dało wynik pozytywny. Przebywam w izolacji i przestrzegam wszystkich restrykcji. Mam bardzo delikatne objawy choroby" - poinformowała w mediach społecznościowych Van Uytvanck.

Z singlową rywalizacją na antypodach pożegnała się w drugiej rundzie w środę. Dzień później wystąpiła w deblu razem z Dunką Clarą Tauson - przegrały na otwarcie z Magdą Linette i Bernardą Perą. Polsko-amerykański duet odpadł w niedzielę w 1/8 finału.

Alison Van Uytvanck grała z Magdą Linette, teraz ma pozytywny wynik testu

Tauson w sobotę została wyeliminowana w trzeciej rundzie singla, a jej ówczesna rywalka - Amerykanka Danielle Collins - kolejny pojedynek ma rozegrać w poniedziałek.

Reklama

Dotychczas potwierdzono trzy przypadki pozytywnego wyniku badania pod kątem koronawirusa u tenisistów uczestniczących w tegorocznym Australian Open. Dwa wcześniejsze otrzymali reprezentant gospodarzy Bernard Tomic i Francuz Ugo Humbert.

Organizatorzy turnieju na antypodach określają, że opracowany przez nich protokół bezpieczeństwa dotyczący COVID-19 jest skuteczny, ale niektórzy z czołowych tenisistów twierdzą, że podczas imprezy brakuje testów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy