Reklama

Reklama

Australian Open. Naomi Osaka usunęła zdjęcie pokazujące trening

Tenisistka Naomi Osaka, triumfatorka trzech turniejów Wielkiego Szlema, w tym Australian Open w 2019 r., usunęła z mediów społecznościowych zdjęcie przedstawiające trening na korcie w Adelajdzie w towarzystwie czterech osób.

W tym mieście Osaka, ale i inne gwiazdy światowego tenisa, m.in. Serena Williams, Novak Djoković oraz Rafael Nadal, mogą, zgodnie z przepisami kwarantanny obowiązującej z powodu koronawirusa w stolicy stanu Australia Południowa, trenować na korcie pięć godzin dziennie - poinformowała strona yahoo!sport.com.

Reklama

Tym samym ich przygotowania do udziału w Australian Open nie są tak bardzo zakłócone, jak tych zawodników, którzy przebywają już w Melbourne.

Wielu z tych, którzy przylecieli do Melbourne nie może trenować, bo w stanie Wiktoria i jego stolicy obowiązują znacznie ostrzejsze przepisy kwarantanny.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy byli na pokładach samolotów gdzie stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem, zostali skierowani na dwutygodniową tzw. twardą kwarantannę, bez możliwości trenowania na kortach przez najbliższe 14 dni. Takich tenisistek i tenisistów jest już ponad 70.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Zdjęcie z treningu Osaki nie pozostało jednak niezauważone w tenisowym światku. Jeden z włoskich dziennikarzy ujawnił, że sportowcy przebywający w Melbourne są wręcz wściekli, że organizatorzy turnieju nie traktują wszystkich równo.

"Tenisiści nie są zbyt zadowoleni z nierównego traktowania. To zdjęcie Naomi Osaki doprowadziło ich do szaleństwa" - napisał na Twitterze Luca Fiorino.

W ostatnich dniach na antypody 15 samolotami przyleciało 1200 uczestników Australian Open. W Melbourne zagra troje polskich singlistów: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Z rywalizacji wycofała się z powodu kontuzji kolana Magda Linette.

Dowiedz się więcej na temat: Naomi Osaka | australian open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama