Reklama

Reklama

Australian Open. Mecz Łukasza Kubota przełożony na czwartek

Mecz pierwszej rundy debla wielkoszlemowego Australian Open najwyżej rozstawionych Łukasza Kubota i Brazylijczyka Marcelo Melo został przełożony na czwartek. Triumfatorzy lipcowego Wimbledonu zmierzą się z włoskim tenisistą Paolo Lorenzim i Niemcem Mischą Zverevem.

Pojedynek z udziałem Kubota i Melo zaplanowany był na środę, ale organizatorzy nie wyznaczyli wcześniej, na którym obiekcie miałoby do niego dojść. Ze względu na przedłużającą się rywalizację w innych spotkaniach został przełożony na kolejny dzień. W programie na czwartek widnieje jako drugi mecz na korcie nr 5.

Nie wiadomo jednak, czy spotkanie dojdzie do skutku z innego powodu. Zverev we wtorek skreczował bowiem w meczu pierwszej rundy singla.

Polsko-brazylijski duet, który stałą współpracę rozpoczął na początku poprzedniego sezonu, ubiegły rok miał bardzo udany. Wygrał sześć turniejów, co nie udało się żadnemu innego męskiemu deblowi tenisowemu. 

Reklama

Największym sukcesem był triumf w lipcowym Wimbledonie. Efektem dobrych wyników był awans na pierwsze miejsce w rankingu, zarówno tym liczącym wspólne osiągnięcia pary, jak i indywidualnym zestawieniu deblistów (w tym drugim Kubot też jest na czele razem ze swoim brazylijskim partnerem). Obecny sezon Kubot i Melo również zaczęli z powodzeniem - wywalczyli tytuł w Sydney.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL