Reklama

Reklama

Australian Open: Łukasz Kubot w półfinale gry podwójnej

Łukasz Kubot w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem awansowali do półfinału gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open. W ćwierćfinale polsko-szwedzki debel wygrał a Białorusinem Maksem Mirnym i Rosjaninem Michaiłem Jużnym 6:4, 5:7, 6:2.

To drugi z rzędu trzysetowy pojedynek rozstawionych z numerem 14. Kubota i Lindstedta, którzy w 1/8 finału pokonali Chorwata Ivana Dogiga i Brazylijczyka Marcelo Melo 5:7, 6:4, 6:4. Wcześniej wyszli zwycięsko z meczu z reprezentantami gospodarzy Benjaminem Mitchellem i Jordanem Thompsonem 6:1, 6:3, a na otwarcie uporali się z Argentyńczykiem Frederico Delbonisem i Hiszpanem Albertem Ramosem 6:3, 6:2.

Najlepszym osiągnięciem 31-letniego Polaka w grze podwójnej w Melbourne do tej pory był właśnie półfinał. Wynik ten osiągnął poprzednio w 2009 roku w parze z Austriakiem Oliverem Marachem.

Reklama

Kubot i Lindstedt zmierzą się w walce o wielki finał z Francuzami Michaelem Llodrą i Nicolasem Mahutem.

Wcześniej do półfinału gry pojedynczej awansowała Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem piątym Polka pokonała obrończynię tytułu i numer dwa światowego rankingu Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.

Wynik 1/4 finału gry podwójnej mężczyzn:


Łukasz Kubot (Polska), Robert Lindstedt (Szwecja) - Max Mirnyi (Białoruś), Michaił Jużny (Rosja) 6:4, 5:7, 6:2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL