Reklama

Reklama

Australian Open - Łukasz Kubot: Kapitalne emocje. Już się cieszę na finał

- Kapitalne emocje, kapitalne chwile - mówił Łukasz Kubot po awansie do finału debla Australian Open, który wywalczył w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem. - Dużo się uczę, każdy mecz daje mi niesamowite doświadczenie, które postaram się wykorzystać - podkreślił.

Polsko-szwedzki duet wywalczył awans do finału, wygrywając w półfinale z Francuzami Michaelem Llodrą i Nicolasem Mahutem 6:4, 6:7 (12-14), 6:3. 

Kubot, pytany po meczu, czy osiem meczboli to nie za dużo, przyznał, że w niektórych sytuacjach mogli zagrać inaczej. Ale - jak to się mówi - "generał jest mądry zawsze po wojnie".

- Mam trochę pretensje do siebie, mogłem zachować się inaczej przy serwisie Mahuta, ale to jest tylko gdybanie - mówił.

- Uważam, że mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Robert zagrał dzisiaj fantastycznie, półtora seta "trzymał" ten mecz i fantastycznie serwował, returnował - podkreślał.

Reklama

- Cieszę się bardzo, bo ciężko jest grać z drużyną prawo- i leworęczną. Llodra fantastycznie dzisiaj serwował i w decydujących momentach, gdzie returnował wszystko, pokazał, jakim jest kapitalnym, fantastycznym deblistą. W ostatnim gemie zaliczył taki return po crossie, że czapki z głów. Ale to jest właśnie tenis na tym poziomie - chwalił przeciwników Kubot.

- Uważam, że byliśmy, mówiąc nieskromnie, dominującą drużyną, bo wygrywaliśmy swoje serwisowe gemy i stwarzaliśmy problemy przy ich serwisie. Aczkolwiek doświadczenie i w decydujących momentach fantastyczne serwisy, szczególnie ze strony Llodry, powodowały, że szliśmy łeb w łeb. W drugim secie nie było ani jednego przełamania - podkreślił.

- Po ćwierćfinałach mówiłem, że w półfinale wszystko się może zdarzyć. Dzisiaj o tę jedną piłkę byliśmy lepsi - dodał. - Po raz pierwszy będę w finale turnieju wielkoszlemowego. Gram z zawodnikiem, który był już w trzech finałach Wielkiego Szlema, ma za sobą doświadczenie. Już się cieszymy na następny mecz i zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej się przygotować - podsumował.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy