​Australian Open. Łukasz Kubot i Wesley Koolhof odpadli z turnieju deblistów

Polsko-holenderski duet Łukasz Kubot i Wesley Koolhof przegrał z australijskimi rywalami Matthew Ebdenem i Johnem Patrickiem Smithem 6-7 (2-7), 4-6. Australian Open zakończyło się dla polskiego deblisty na 1/8 finału.

W dwóch poprzednich starciach w Melbourne polskiemu debliście i jego partnerowi szło dobrze na tyle, że nie przegrali oni choćby seta. Forma nie dopisała jednak w starciu o ćwierćfinał z startującymi na zasadzie "dzikiej karty" Ebdenem i Patrickiem Smithem.

Kubot i Koolhof, którzy umówili się na stałą współpracę w tym sezonie, byli bliscy przełamania rywali w trzecim gemie pierwszego seta. Australijczycy wybronili wtedy dwa "break pointy" i ostatecznie wygrali przy swoim serwisie.

Set kończył się tie-breakiem, w którym Ebden i Patrick Smith zwyciężyli już wyraźnie 7-2. Dobrą dyspozycję z dodatkowej części pierwszego seta, udało się im przenieść na drugą odsłonę. W niej Kubot i Koolhof przegrali 4-6 i odpadli z rywalizacji w turnieju.