Reklama

Reklama

Australian Open. Linette i Pera wygrywają na rozpoczęcie rywalizacji w deblu

W czwartkowy poranek (według czasu polskiego) swoje zmagania w rywalizacji deblowej w ramach turnieju Australian Open rozpoczęła polsko-amerykańska para Magda Linette - Bernarda Pera. Nasza zawodniczka oraz jej partnerka z kortu wygrały z duetem Clara Tauson - Alison van Uytvanck 6:2, 2:6, 6:0.

Magda Linette niestety odpadła w drugiej rundzie singla tegorocznej edycji Australian Open - Polka nie zdołała pokonać Rosjanki Darii Kasatkiny, która w kolejnej odsłonie zmagań zmierzy się z Igą Świątek.

W czwartek Linette zaczęła jednak również swoją walkę w grze podwójnej - razem z Bernardą Perą z USA w pierwszej rundzie debla spróbowała swoich sił z duńsko-belgijskim duetem Clara Tauson - Alison van Uytvanck.

Reklama

Australian Open. Magda Linette i Bernarda Pera rozpoczęły od wygranego seta

Mecz rozpoczął się lepiej dla Tauson i van Uytvanck, które pierwszego gema dopisały do własnego konta. Potem jednak nastąpiła swoista dominacja Linette i Pery, które w drugim gemie pierwszego seta nieco "wymęczyły" wygraną, natomiast potem już z większą łatwością ogrywały swoje rywalki w kolejnych mini-potyczkach, zaliczając przy okazji dwa przełamania. Ostatecznie pierwszy set skończył się przy stanie 6:2 na korzyść Polki i Amerykanki.

W kolejnej odsłonie meczu Dunka i Belgijka pokazały się od zupełnie innej strony - do drugiego seta przystąpiły ze zdecydowanie większą determinacją i w związku z tym - choć nie bez problemów - wygrały trzy pierwsze gemy, raz przełamując w tym czasie Linette i Perę.

Dopiero wówczas poznanianka i jej partnerka zdołały odpowiedzieć oponentkom, natomiast było już nieco za późno, by je dogonić - drugi set koniec końców zakończył się wygraną Tauson i van Uytvanck 6:2.

Australian Open. Dominacja Linette i Pery w trzecim secie

Współzawodnictwo musiało się więc rozstrzygnąć w trzecim secie - tym razem Linette i Pera postawiły kropkę nad i, nie dając żadnych szans przeciwniczkom. Nie oddały one ani jednego gema - choć należy oddać ich przeciwniczkom, że na sam koniec meczu usilnie walczyły o ocalenie się od porażki - zwłaszcza w szóstym gemie, w którym Polka i Amerykanka potrzebowały aż dwóch piłek meczowych, by wywalczyć sobie ostateczny triumf.

Tym samym Magda Linette i Bernarda Pera zameldowały się w drugiej rundzie gry podwójnej Australian Open - ich kolejnymi rywalkami będzie australijsko-chińska para Samantha Stosur - Shuai Zhang.

Australian Open. Mecz pierwszej rundy debla - wynik

Magda Linette, Bernada Pera 2:1 Clara Tauson - Alison van Uytvanck (6:2, 2:6, 6:0)

Paweł Czechowski

Reklama