Reklama

Reklama

Australian Open. Kiedy i o której zagrają reprezentanci Polski?

Hubert Hurkacz, Iga Świątek oraz dwa deblowe duety z udziałem polskich tenisistek: Alicji Rosolskiej i Magdy Linette zagrają w środę o awans o do kolejnej fazy Australian Open. O której wyjdą na kort nasi reprezentanci?

Jako pierwsza o zwycięstwo zagra Iga Świątek, która początkowo miała rozegrać swój mecz z Węgierką Timeą Babos we wtorek. Plan gry na ten dzień był jednak szczelnie wypełniony, bowiem dołożono do niego wiele spotkań, które z powodu intensywnego deszczu nie odbyły się w poniedziałek

Początkowo organizatorzy wyznaczyli konfrontację Świątek z Babos jako ostatni, szósty mecz dnia na korcie nr 19. Gdy jednak rozpoczął się poprzedzający ich mecz pojedynek w singlu mężczyzn, podano aktualizację planu. Odwołano kilka spotkań, w tym to z udziałem 18-letniej warszawianki.

Reklama

Ostatecznie Polka wybiegnie na kort w środę o godzinie 1.00 w nocy czasu polskiego. Będzie to pierwszy mecz na korcie nr 14.

Nieco później rozpocznie się rywalizacja dwóch "polskich" par deblowych. Alicja Rosolska i Danielle Collins zmierzą się Kateryną Kozłową i Magdą Linette. Będzie to trzeci w kolejności mecz na korcie nr 22. Wcześniej, od godziny 1.00 w nocy czasu polskiego, rozegrane tam zostaną dwa mecze singla mężczyzn.

Najpóźniej na kort wybiegnie Hubert Hurkacz, który  w pierwszej rundzie, po trwającym ponad trzy godziny pojedynku, pokonał Austriaka Dennisa Novaka 6:7 (4), 1:6, 6:2, 6:3.

Jego kolejnym rywalem będzie Australijczyk John Millman. Obaj tenisiści zmierzą się na korcie Melbourne Arena. Będzie to czwarty mecz w sesji rozpoczynającej się w środę o godz. 1.00 w nocy czasu polskiego. Pierwszy serwis w polsko-australijskim starciu będzie więc zagrany około 6.30.

Środowe mecze Polaków w Australian Open:

  • Iga Świątek - Timea Babos, 1.00 czasu polskiego
  • Alicja Rosolska i Danielle Collins - Kateryna Kozłowa i Magda Linette ok. 5.00-5.30 czasu polskiego
  • Hubert Hurkacz - John Millman,  ok. 7.00 czasu polskiego


TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje