Reklama

Reklama

Australian Open: Janowicz i Kubot zagrają pierwszego dnia

Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot są w gronie tenisistów, którzy wystąpią pierwszego dnia wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Rywalizacja na twardych kortach w Melbourne rozpocznie się w poniedziałek.

Rozstawiony z numerem 20. Janowicz (taką samą pozycję zajmuje w rankingu ATP), który na otwarcie zmierzy się z Jordanem Thompsonem, zaprezentuje się publiczności nie wcześniej niż o godz. 7 rano czasu polskiego.

Pojedynek łodzianina z plasującym się o 299 pozycji niżej na światowej liście reprezentantem gospodarzy będzie czwartym i ostatnim tego dnia meczem na Hisense Arena, drugim co do wielkości korcie Melbourne Park. Będzie to pierwsza potyczka tych zawodników.

Thompson w turnieju ATP zadebiutował rok temu w Sydney, gdzie zakończył występ na pierwszej rundzie eliminacji. Kilkanaście dni później brał udział w kwalifikacjach do Australian Open i odpadł wówczas w drugiej rundzie.

Reklama

19-letni Australijczyk w pierwszym tegorocznym turnieju Wielkiego Szlema zagra także w deblu; jego partnerem będzie rodak Benjamin Mitchell.

Starszy o cztery lata i znacznie bardziej doświadczony na arenie międzynarodowej Janowicz, który rok temu w Melbourne dotarł do trzeciej rundy, zgłosił się jak na razie tylko do gry pojedynczej. W poniedziałek mają zostać podane składy mikstów.

Wcześniej swój pierwszy pojedynek powinien rozpocząć Kubot, którego mecz z Nikołajem Dawidienką będzie trzecim na korcie 11.

Urodzonego w Lubinie zawodnika czeka trudniejsze - przynajmniej teoretycznie - zadanie niż Janowicza. Sklasyfikowany obecnie na 61. miejscu w rankingu Rosjanin w 2006 roku był trzecim tenisistą świata. Z 72. w rankingu Polakiem zmierzył się dotychczas dwukrotnie i nie oddał mu nawet seta.

W tegorocznej edycji Australian Open pula nagród wynosi 33 miliony dolarów australijskich (ok. 30 mln USD).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy