Reklama

Reklama

Australian Open. Hubert Hurkacz skomentował sytuację Novaka Djokovicia

Nie milką echa zamieszania związanego z Novakiem Djokoviciem, który ostatecznie nie wziął udziału w Australian Open i został deportowany z Antypodów. Całą aferę skomentował w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Hubert Hurkacz. - Na pewno było mu ciężko - przyznał.

Po długim zamieszaniu z niezaszczepionym przeciwko COVID-19 Novakiem Djokoviciem w roli głównej australijski minister do spraw migracji anulował jego wizę. Serb złożył odwołanie od tej decyzji, które oddalił jednak Sąd Generalny. W efekcie lider rankingu ATP musiał jak najszybciej opuścić Australię.

To jednak nie koniec. Zgodnie z prawem imigracyjnym Australii Djoković nie może teraz przez trzy lata uzyskać zgody na wjazd do kraju, o ile nie zostanie uznane, że jest to w interesie tego kraju.

Reklama

- Nie zamierzam teraz przewidywać niczego w tej sprawie. Mowa o trzech latach, ale istnieje możliwość powrotu takiej osoby w odpowiednich okolicznościach i zostanie to w tym czasie rozważone - zapewnił w wywiadzie dla radia 2GB Morrison premier Australii - Scott Morrison.

Australian Open. Hubert Hurkacz o Novaku Djokoviciu

Sprawę Novaka Djokovicia skomentował w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Hubert Hurkacz.

- Ta cała sytuacja jest smutna. Najpierw miał nie lecieć, potem dostał zgodę, a to, co następnie się działo tutaj na miejscu... No cóż, na pewno było mu ciężko - powiedział nasz reprezentant grający w Australian Open.

Polak odniósł się także do poluzowania obostrzeń covidowych, do jakiego doszło w świecie tenisa.

- W poprzednim sezonie kwarantanna była dla wszystkich trudna i cieszę się, że się teraz zmieniło. Nasza pozycja wygląda dużo lepiej niż wtedy - przyznał Hubert Hurkacz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy