Reklama

Reklama

Australian Open: Czwórka reprezentantów Polski na liście zgłoszeń

Organizatorzy Australian Open opublikowali listę zgłoszeń do przyszłorocznej edycji turnieju. Bez konieczności gry w kwalifikacjach wystąpi w imprezie czwórka naszych rodaków.

Impreza, która rozpocznie się 17, a zakończy 30 stycznia wywołuje spory, medialny rozgłos. Głównie ze względu na restrykcyjne przepisy dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 oraz fakt, że nie wystąpi w niej sporo gwiazd, choć tu akurat powody są różne. Wiadomo już na pewno, że nie zagra Serena Williams, a to, czy zobaczymy Novaka Djokovicia wciąż pozostaje zagadką.

Czwórka Polaków w Australian Open?

Według opublikowanej przez organizatorów listy zgłoszeń pewna gry w turnieju głównym bez kwalifikacji może być już teraz czwórka Polaków. W gronie Pań to, obok Igi Świątek, zaliczanej do grona czołowych zawodniczek świata również Magda Linette oraz Magdalena Fręch. Dla ostatniej z wymienionych to nagroda za dobrą postawę w końcówce sezonu 2021 - aktualnie balansuje ona na granicy pierwszej i drugiej setki światowego rankingu.

Reklama

W gronie Panów póki co pewny występu jest jedynie Hubert Hurkacz. Do zawodnika z Wrocławia dołączyć jednak może przy odrobinie szczęścia Kamil Majchrzak, który jest w czubie listy oczekujących. Jeżeli kolejni zawodnicy będą się wykruszać istnieje szansa, że wskoczy on do drabinki głównej bez kwalifikacji.

Australian Open 2021 zakończył się zwycięstwami Novaka Djokovicia i Naomi Osaki. 

TC

Zasady plebiscytu As Sportu 2021 możesz przeczytać w tym miejscu

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama