ATP World Tour Finals: Nishikori - Ferrer 4:6, 6:4, 6:1

Roger Federer bez gry awansował do półfinału ATP World Tour Finals w Londynie. Stało się tak, ponieważ w pierwszym czwartkowym meczu grupy B Kei Nishikori pokonał Davida Ferrera w trzech setach 4:6, 6:4, 6:1.

Debiutujący w tej imprezie Japończyk dopiero dwie godziny przed spotkaniem dowiedział się, że kontuzjowanego Milosa Raonica zastąpi rezerwowy Ferrer.

Hiszpan wygrywając pierwszego seta utrudnił życie Nishikoriemu, jednocześnie zapewniając awans Szwajcarowi.

Japończyk musi teraz z niecierpliwością czekać na wieczorny pojedynek, w którym Federer zagra z Andym Murrayem. Każde zwycięstwo sześciokrotnego triumfatora turnieju kończącego sezon tenisistów daje kwalifikację również Nishikoriemu, podobnie w przypadku wygranej Szkota w trzech setach. Jeśli Murray pokonana rywala w dwóch setach, to awansuje on i Szwajcar.

Szansę na zapewnienie sobie awansu do najlepszej czwórki w deblu mieli w czwartek Marcel Granollers i Marc Lopez, ale ulegli Kanadyjczykowi Danielowi Nestorowi i Nenadowi Zimonjiciowi 7:6 (7-5), 3:6, 9-11. Hiszpanie, by pozostać w rywalizacji, muszą liczyć na zwycięstwo Chorwata Ivana Dodiga i Brazylijczyka Marcela Melo w wieczornym pojedynku z Francuzami Julienem Benneteau i Edouardem Rogerem-Vasselinem.