Reklama

Reklama

ATP World Tour Finals: Matkowski i Zimonjić z drugą porażką

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić ponieśli drugą porażkę na tenisowym turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. Polak i Serb przegrali z Francuzami Pierre-Huguesem Herbertem i Nicolasem Mahutem 7:5, 3:6, 8-10.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Polsko-serbski debel ma już tylko matematyczne szanse na półfinał.

W pierwszej partii Matkowski i Zimonjić przegrywali 1:3, ale odrobili straty, a zwycięstwo zawdzięczają przełamaniu, które zanotowali w 12. gemie. Druga partia ułożyła się po myśli Herberta i Mahuta. Polak i Serb co prawda obronili dwie piłki setowe, ale przy kolejnej spasowali.

W rozstrzygającym super tie-breaku Francuzi prowadzili 8-5, ale ich rywale zmniejszyli stratę do jednego punktu. W ostatniej akcji popełnili jednak błąd, który przesądził o ich porażce. Spotkanie trwało godzinę i 33 minuty.

Reklama

Matkowski i Zimonjić są rozstawieni z numerem siódmym, a Herbert i Mahut - z szóstym. Był to trzeci pojedynek tych duetów. Wcześniej bilans był remisowy.

Polak i Serb ponieśli drugą porażkę w turnieju. W poniedziałek ulegli Holendrowi Jean-Julienowi Rojerowi i Rumunowi Horii Tecau (2.) 2:6, 4:6. Mają już tylko minimalne szanse na awans do półfinału. Stracić mogą je w środowy wieczór, jeśli Rojer i Tecau wygrają z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Brazylijczykiem Marcelo Melo (3.).

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy Matkowski zaznaczył, że nie sądzi, aby bilans 1-2 w fazie grupowej dał w tym turnieju awans do najlepszej czwórki, co udało się Agnieszce Radwańskiej w WTA Finals w Singapurze. Krakowianka triumfowała w tych zawodach.

Matkowski i Zimonjić zaczęli współpracę w marcu. Zanotowali razem kilka dobrych wyników, ale ani razu nie cieszyli się ze zwycięstwa, zarówno w turnieju ATP, jak i w Wielkim Szlemie. Impreza w Londynie to ich ostatni wspólny start.

34-letni Polak po raz siódmy bierze udział w kończącej sezon imprezie masters. We wszystkich poprzednich występach w tych zawodach partnerował mu Mariusz Fyrstenberg. Ich najlepszym wynikiem jest finał z 2011 roku. Serb występuje po raz ósmy. Dwukrotnie triumfował - razem z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem (2008 i 2010).

Herbert i Mahut wywalczyli razem dwa tytuły w tym sezonie. W połowie września triumfowali w wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.

Wynik meczu Grupy Petera Fleminga i Johna McEnroe:

Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Francja, 6) - Marcin Matkowski, Nenad Zimonjic (Polska, Serbia, 7) 5:7, 6:3, 10-8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL