Reklama

Reklama

ATP World Tour Finals: Marcin Matkowski/Nenad Zimonjić - Jean-Julien Rojer/Horia Tecau 2:6, 4:6

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić przegrali z Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecau 2:6, 4:6 w pierwszym meczu fazy grupowej finałów ATP w Londynie.

Polak i Serb są rozstawieni z numerem siódmym, a Holender i Rumun - z drugim. Duety zmierzyły się trzeci raz, bilans jest korzystniejszy dla Rojera i Tecau.

34-letni Matkowski po raz siódmy bierze udział w kończącej sezon imprezie. We wszystkich poprzednich występach w tych zawodach partnerował mu Mariusz Fyrstenberg. Ich najlepszym wynikiem jest finał z 2011 roku. Zimonjić wystąpi po raz ósmy. Dwukrotnie triumfował - razem z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem (2008 i 2010).

Matkowski i Zimonjić zaczęli współpracę w marcu. Zanotowali razem kilka dobrych występów, ale ani razu nie cieszyli się ze zwycięstwa, zarówno w turnieju ATP, jak i w Wielkim Szlemie. Impreza w Londynie to ich ostatni wspólny start.

Reklama

Rywalami Polaka i Serba w grupie Petera Fleminga i Johna McEnroe (w tym roku grupy w singlu i w deblu noszą imiona dawnych zwycięzców kończącej sezon imprezy) są także Chorwat Ivan Dodig i Brazylijczyk Marcelo Melo oraz Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. Do półfinału awansują dwa najlepsze duety z tego grona.

Wynik meczu grupy Petera Fleminga i Johna McEnroe:

Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Holandia, Rumunia, 2.) - Marcin Matkowski, Nenad Zimonjić (Polska, Serbia, 7.) 6:2, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL