Reklama

Reklama

ATP World Tour Finals: Łatwa wygrana Federera

​Roger Federer od zwycięstwa rozpoczął obronę tytułu w ATP World Tour Finals, które w poniedziałek rozpoczęły się w Londynie. Szwajcar pokonał w pierwszym meczu grupy B Serba Janka Tipsarevicia 6:3, 6:1.

Federer, sześciokrotny triumfator tej imprezy na 11 startów, w trwającym godzinę i 10 minut spotkaniu, cztery razy przełamał podanie rywala, sam nie dając sobie odebrać serwisu.

Jedno przełamanie wystarczyło do wygrania pierwszego seta. Drugą partię rozpoczął Tipsarević i obronił własne podanie, ale potem sześć gemów padło łupem Szwajcara.

Mistrz z Bazylei miał niesamowite statystyki serwisowe. Wygrał 20 z 21 piłek po pierwszym podaniu, choć trafiał je z 51-procentową skutecznością i 13 z 20 po drugim. Zanotował siedem asów i tylko jeden podwójny błąd serwisowy.

Reklama

To było 40. zwycięstwo Federera w tym turnieju, czym o jedno pobił rekord ustanowiony przez Czecha Ivana Lendla.

Wieczorem w drugim meczu grupy B Hiszpan David Ferrer wygrał z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro po trzysetowym boju 6:3, 3:6, 6:4.

We wtorek rozegrano także dwa mecze w grze podwójnej. W grupie B rozstawiony z ósemką duet brytyjsko-duński Jonathan Marray - Frederik Nielsen pokonał Mahesha Bhupathiego i Rohana Bopannę (5.) z Indii 6:4, 6:7 (1-7), 12-10. Natomiast w grupie A debel hindusko-czeski Leander Paes i Radek Stepanek (3.) wygrał z Pakistańczykiem Aisamem-Ul-Haq Qureshim i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem (7.) 6:4, 7:5.

Gra pojedyncza

Grupa B:

Roger Federer (Szwajcaria, 2.) - Janko Tipsarević (Serbia, 9.) 6:3, 6:1

David Ferrer (Hiszpania, 5.) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 7.) 6:3, 3:6, 6:4 

Gra podwójna

Grupa A

Leander Paes, Radek Stepanek (Indie, Czechy, 3.) - Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer (Pakistan, Holandia, 7.) 6:4, 7:5

Grupa B

Jonathan Marray, Frederik Nielsen (W. Brytania, Dania 8.) - Mahesh Bhupathi, Rohan Bopanna (Indie, 5.) 6:4, 6:7 (1-7), 12-10


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama