Reklama

Reklama

ATP w Wiedniu. 14. tytuł Łukasza Kubota w deblu

Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo pokonali Austriaka Olivera Maracha i Francuza Fabrice'a Martina 4:6, 6:3, 13-11 w finale halowego turnieju ATP w Wiedniu (pula nagród 1,88 mln euro). To 14. w karierze tytuł Polaka w deblu.

Kubot i Melo bronili tytułu sprzed roku. Polak w stolicy Austrii triumfował także siedem lat temu, a wówczas jego partnerem był niedzielny rywal - Marach.

Sezon 2016 Kubot rozpoczął w parze z Marcinem Matkowskim. 1 maja przegrali finał w Estoril i zakończyli współpracę (wystąpili razem jeszcze w igrzyskach w Rio de Janeiro). 34-letni lubinianin później grał razem z Austriakiem Alexandrem Peyą. Z nim decydujące mecze przegrał w Halle i Waszyngtonie. Dotarli też do ćwierćfinału US Open.

W ćwierćfinale debla w Wiedniu wyeliminowany został Mariusz Fyrstenberg, który występował razem z Argentyńczykiem Guillermo Duranem.

Reklama

Wynik finału gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 4) - Oliver Marach, Fabrice Martin (Austria, Francja) 4:6, 6:3, 13-11. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy