Reklama

Reklama

ATP w Montrealu. Hurkacz i Zieliński z awansem do drugiej rundy

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński awansowali do drugiej rundy turnieju ATP w Montrealu. Polski duet pokonał w dwóch setach Niemca Tima Puetza i Nowozelandczyka Michaela Venusa. Po pewnej wygranej w pierwszej partii, w drugiej zwycięstwo dał naszym tenisistom dopiero tie-break.

Polacy kapitalnie rozpoczęli mecz - znacznie opóźniony z powodu deszczu -  i już w drugim gemie przełamali rywali, co powtórzyli także w gemie numer sześć. I choć po chwili stracili serwis, pewnie wygrali 6:3.

Druga partia była już znacznie bardziej wyrównana, a oba duety grały gem za gem. Puetz i Venus mogli przerwać trwającą monotonię przy prowadzeniu 2:1, lecz nie wykorzystali dwóch break pointów.

ATP w Montrealu. Hubert Hurkacz i Jan Zieliński z awansem w deblu

W kolejnym gemie serwisowym naszych tenisistów wykorzystali już jednak okazję, lecz Hurkacz i Zieliński odpowiedzieli im przełamaniem powrotnym i ostatecznie doprowadzili do remisu 6:6.

Reklama

O losach drugiego seta zdecydował więc tie-break. W nim górą byli Hurkacz i Zieliński, zwyciężając 7-4, co dało im awans do drugiej rundy.

Rywalami polskiego duetu w kolejnym meczu będą Karen Chaczanow i Denis Shapovalov lub Rohan Bopanna oraz Matwe Middelkoop.

Hubert Hurkacz, który w poniedziałek awansował na 10. miejsce w rankingu ATP, wystąpi także w singlu, gdzie jest rozstawiony z numerem ósmym. Rozpocznie grę od drugiej rundy.

Hubert Hurkacz, Jan Zieliński (Polska) - Tim Puetz, Michael Venus (Niemcy, Nowa Zelandia, 6) 6:3, 7:6 (7-4)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL