Reklama

Reklama

ATP Tokio: Przysiężny w ćwierćfinale debla

Michał Przysiężny i Pierre-Hugues Herbert awansowali do ćwierćfinału debla, podczas tenisowego turnieju na twardych kortach w Tokio.

Polak i Francuz pokonali słynny amerykański debel Bob i Mike Bryan 4:6, 6:3, 10-4 w pierwszej rundzie w Tokio (z pulą nagród 1,37 mln dol.).

Bracia Bryanowie, którzy byli w turnieju rozstawieni z jedynką, są liderami światowego rankingu deblistów. Na początku września w finale US Open pokonali Hiszpanów Marcela Granollersa i Marka Lopeza (11.) 6:3, 6:4. Był to ich setny wspólny tytuł.

Amerykanie wygrali US Open piąty raz w karierze. Wcześniej triumfowali na nowojorskich kortach w latach: 2005, 2008, 2010 i 2012. Wyrównali tym samym rekord Richarda Searsa i Jamesa Dwighta. W klasyfikacji wszech czasów nie mają sobie równych w liczbie wielkoszlemowych triumfów. Dotychczas zwyciężali szesnaście razy.

Reklama

W drugiej rundzie rywalami polsko-francuskiego debla będzie para angielsko-australijska Jamie Murray i John Peers.

We wtorek Przysiężny pokonał rozstawionego z numerem piątym Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę 4:6, 7:5, 7:6 (11-9) w pierwszej rundzie singla. W drugiej rywalem Polaka będzie Uzbek Denis Istomin.

Wynik:

Pierre-Hugues Herbert (Francja), Michał Przysiężny (Polska) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 1) 4:6, 6:3, 10-4

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL