Reklama

Reklama

ATP Szanghaj: zwycięstwa Haasa i Isnera na otwarcie

Dwaj rozstawieni tenisiści - Niemiec Tommy Haas (nr 11.) i Amerykanin John Isner (14.) awansowali w poniedziałek do drugiej rundy turnieju rangi ATP Masters 1000, który rozpoczął się na twardych kortach w Szanghaju (z pulą nagród 6 211 445 dol.).

Haas pokonał na otwarcie Amerykanina Sama Querreya 6:4, 6:4. Natomiast Isner wygrał z Kolumbijczykiem Santiagiem Giraldo 4:6, 7:5, 7:5, który w niedzielę w drugiej i zarazem decydującej rundzie kwalifikacji wyeliminował Łukasza Kubota.

Eliminacje udało się przejść Michałowi Przysiężnemu, ale nie miał szczęścia w losowaniu. W pierwszym meczu, wyznaczonym na wtorek jako główny punkt wieczornej sesji na korcie centralnym, spotka się z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem, rozstawionym z numerem dziesiątym.

Również tego dnia Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski spotkają się w pierwszej rundzie z amerykańskim deblem Isner-Querrey. Na zwycięzców tego spotkania w 1/8 finału czekają Aisam-Ul-Haq Qureshi z Pakistanu i Holender Jean-Julien Rojer (nr 4.), którzy na otwarcie mają wolny los.

Wyniki poniedziałkowych spotkań pierwszej rundy:

Reklama

Tommy Haas (Niemcy, 11.) - Sam Querrey (USA) 6:4, 6:4

John Isner (USA, 14.) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 4:6, 7:5, 7:5

Marcel Granollers (Hiszpania) - Janko Tipsarević (Serbia) 6:4, 6:4

Gael Monfils (Francja) - Tatsuma Ito (Japonia) 6:3, 6:2

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama