Reklama

Reklama

ATP Sankt Petersburg: Jerzy Janowicz - Lucasem Pouille 6:7, 6:7 w 2. rundzie

Jerzy Janowicz przegrał z Francuzem Lucasem Pouille 6:7, 6:7 w drugiej rundzie turnieju ATP w Sankt Petersburgu.

Polak w swoim pierwszym meczu podczas turnieju w Rosji wyeliminował innego reprezentanta "Trójkolorowych" Benoit Paire'a. Wygrał z nim pierwszego seta 6:4, a w drugim prowadził 3:0, kiedy rywal skreczował.

Z kolei Pouille pokonał po zaciętym meczu Litwina Ricardasa Berankisa 7:6 (11-9), 3:6, 7:6 (7-4).

W pierwszym secie czwartkowego meczu zarówno Janowicz, jak i Pouille, utrzymywali własne podania. I choć obaj mieli okazje na przełamanie rywala (Polak trzy, Francuz dwie), to o zwycięstwie decydował tie-break.

W nim również trwała bardzo wyrównana walka. 24-letni łodzianin prowadził 6-5, 7-6, 8-7, by jednak ostatecznie przegrać 8-10.

Reklama

Janowicz nie wykorzystał w pierwszej partii w sumie czterech setboli (premierowego w jeszcze w 12. gemie).

W siódmym gemie drugiego seta Pouille wyszedł z dużych tarapatów. Przegrywał bowiem już 0:40, a mimo to zdołał zdobyć pięć kolejnych punktów, obejmując prowadzenie 4:3. Pierwszego break-pointa obronił dzięki błędowi przy returnie rywala, drugiego wygrywającą piłką z forhendu, a trzeciego, gdy minął łodzianina po crossie.

Janowicz przed kolejną szansą stanął w dziewiątym gemie. Pierwszej nie wykorzystał, ale przy drugiej nie musiał nic robić, ponieważ przeciwnik popełnił podwójny błąd serwisowy i zrobiło się 5:4 dla Jerzyka.

Wydawało się, że Polak przy własnym serwisie zamknie sprawę seta, ale nic z tych rzeczy. Co prawda za sprawą serwisu obronił jednego break-pointa, jednak przy kolejnym wyrzucił piłkę z forhendu na aut i Francuz wyrównał na 5:5.

11. gema Pouille wygrał bez straty punktu i był tylko o cztery piłki od zwycięstwa w całym meczu.

Na szczęście łodzianin utrzymał swój serwis i znowu o wszystkim musiała decydować rozgrywka tie-breakowa.

Pouille szybko zdobył dużą przewagę, miał sześć piłek meczowych, pierwszą Janowicz obronił asem, ale potem zepsuł forhend i to rywal wystąpi w ćwierćfinale.

Natomiast ćwierćfinał debla walkowerem przegrali Mariusz Fyrstenberg i Meksykanin Santiago Gonzalez. W tej sytuacji bez gry do półfinału awansowali Rosjanie Andriej Rublew i Michaił Jużny.

Druga runda gry pojedynczej:

Jerzy Janowicz (Polska) - Lucas Pouille (Francja) 6:7 (8-10), 6:7 (1-7)

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 4.) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 6:3, 5:7, 7:5

Reklama

Reklama

Reklama