Reklama

Reklama

ATP s'Hertogenbosch: odpadł najwyżej rozstawiony Ferrer

Najwyżej rozstawiony David Ferrer w pierwszej rundzie zakończył we wtorek występ w turnieju ATP Tour na trawiastych kortach w holenderskim s'Hertogenbosch (pula nagród 410 200 euro). Hiszpan przegrał z belgijskim tenisistą Xavierem Malissem 6:7 (3-7), 3:6.

Ferrer, czwarty tenisista w rankingu ATP World Tour, przed dwoma tygodniami dotarł do finału wielkoszlemowego turnieju Roland Garros, rozgrywanego na ziemnej nawierzchni. Ma w dorobku dwa zwycięstwa odniesione w holenderskiej miejscowości w 2008 i 2012 roku.

- To był mój pierwszy mecz w tym roku na trawie i ciężko mi było się oswoić z nawierzchnią. Po powrocie do domu trenowałem w Hiszpanii tylko na twardych kortach. Xavier to bardzo trudny rywal, który potrafi się mobilizować na ważne mecze - powiedział Hiszpan.

Reklama

Ferrer może lecieć już do Londynu, gdzie w poniedziałek rozpocznie się Wimbledon, trzeci tegoroczny turniej wielkoszlemowy, który jest zwieńczeniem kilkutygodniowego okresu gry na trawiastych kortach.

Malisse, obecnie 60. na świecie, najwyżej był notowany na 19. miejscu, ale miało to miejsce w 2002 roku, przed serią przewlekłych kontuzji. We wtorek po raz 16. w karierze zdołał pokonać gracza z czołowej dziesiątki, a poniósł z nimi dotychczas 41 porażek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL