Reklama

Reklama

ATP Queens: Nadal wycofał się, aby odpocząć

Wicelider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal, triumfator niedawno zakończonego Rolanda Garrosa w Paryżu, nie wystąpi w turnieju ATP na trawiastych kortach w londyńskim Queens (pula nagród 1,8 mln euro). Hiszpan chce odpocząć przed Wimbledonem.

- Miałem nadzieję, że po kilku dniach wolnego będę gotowy. Jednak w wieku 31 lat, po długim sezonie na kortach ziemnych i emocjach na kortach w Paryżu, a także po rozmowie z moim teamem i lekarzem zdecydowałem, że moje ciało musi odpocząć, jeśli mam być gotowy na Wimbledon - przyznał Nadal, dziesięciokrotny triumfator wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Impreza w londyńskim Queens odbędzie się w dniach 19-25 czerwca. Tytułu broni lider światowego rankingu Brytyjczyk Andy Murray.

Wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach Wimbledonu rozpocznie się 3 lipca. Nadal w tej imprezie triumfował dwa razy - w 2008 i 2010 roku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama