ATP Montreal: Zwycięstwo Pavela

Andrei Pavel wygrał turniej z cyklu Masters Series (pula nagród 2,95 miliona dolarów) rozegrany na betonowych kortach w Montrealu. W finale Rumun pokonał rozstawionego z numerem 9 Australijczyka Patricka Raftera 7-6 (7-3), 3-6, 6-3.

W pierwszej partii obaj gracze konsekwentnie wygrywali swoje podania i set rozstrzygnął się dopiero w tiebreaku. W nim zdecydowanie lepszy był Rumun, wygrywając 7-3 dzięki kilku udanym minięciom.

Wygrana rozproszyła Pavela, który po prostych błędach przegrał pierwszego gema drugiego seta przy własnym serwisie. Rafter, grający tradycyjnie serw&wolej, jeszcze raz przełamał Rumuna w siódmym gemie, a po chwili wyrównał stan meczu.

W decydującej partii Pavel przy prowadzeniu 4-3 wygrał serwis przy podaniu Raftera. W następnym gemie asem zakonczył spotkanie.

Dowiedz się więcej na temat: Rumun | ATP | montreal