Reklama

Reklama

ATP Metz: Hubert Hurkacz: To bardzo dobrze, że udaje mi się wygrywać w finałach

Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Metzu. W finale Polak pokonał Hiszpana Pabla Carrenię Bustę 7:6 (7-2), 6:3. To czwarta impreza wygrana w karierze przez 24-letniego polskiego tenisistę.

- Pablo jest niesamowitym  zawodnikiem, granie przeciwko niemu to dużo wyzwanie, ja musiałem podnieść poziom swojej gry, zaprezentować swój najlepszy tenis aby wygrać - mówił "Hubi" po zwycięstwie.

To było ich drugie spotkanie na szczeblu ATP. Po niedzieli jest remis 1-1, bo Hiszpan okazał się lepszy w tym roku w Cincinnati.

Triumf w Metzu był czwartym w karierze naszego zawodnika. Wcześniej wygrywał jednak tylko w Stanach Zjednoczonych: Winston-Salem, Dalrey Beach i Miami. Polak jeszcze nigdy nie przegrał decydującego meczu.

Hubert Hurkacz: Jestem z tego bardzo dumny

- To bardzo dobrze, ze udaje mi się wygrywać w finałach, w których występuje. Jestem z tego powodu bardzo dumny - przyznał Hurkacz.

Po odebraniu czeku na 41 145 euro wrocławianin jeszcze podziękował wszystkim ze swojego obozu, w tym siostrze, która podobnie jak rodzice oglądała na żywo jego zwycięstwo.

Reklama

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje