Reklama

Reklama

ATP Hamburg: Jerzy Janowicz - Taro Daniel 6:4, 6:3 w pierwszej rundzie

Jerzy Janowicz pokonał Taro Daniela 6:4, 6:3 w meczu pierwszej rundy turnieju ATP na kortach ziemnych w Hamburgu. Spotkanie z powodu opadów deszczu odbywało się po dachem.

Japończyk toczył wyrównaną walkę do stanu 3:2. W piątym gemie był w stanie obronić nawet trzy break-pointy, ale potem przegrał trzy kolejne gemy, w tym przy swoim serwisie do zera.

Janowicz mógł zakończyć seta już w dziewiątym gemie, miał dwie szanse na przełamanie, jednak rywal zdołał się jeszcze uratować. Stało się to dopiero przy podaniu Polaka.

Łodzianin wspaniale zaczął drugą partię. Już w pierwszym gemie przełamał serwis Daniela, obejmując prowadzenie 1:0.

W drugim gemie przy stanie 40:0 Janowicz poślizgnął się na linii końcowej, upadł na "mączkę", ale po chwili się podniósł, otrzepał i powiększył przewagę (2:0).

Reklama

Polak musiał jednak na chwilę przerwać grę i wezwać pomoc medyczną do małej rany na prawym kolenie, z której ciekła krew. Została ona szybko opatrzona i "Jerzyk" mógł kontynuować.

24-letni łodzianin przegrał następnego gema, ale wygrał dwa kolejne i zrobiło się 4:1.

W tym momencie Daniel podniósł swój poziom. Wygrał dwa gemy z rzędu, ale na więcej Janowicz mu nie pozwolił, zwyciężając w secie 6:3 i w całym meczu.

Polak zaserwował w poniedziałek pięć asów, przy tylko jednym rywala, nie popełnił żadnego podwójnego błędu (Daniel jeden), a poza tym zanotował aż 27 wygrywających piłek przy tylko dziewięciu niewymuszonych błędach, kiedy Japończyk w tych statystykach wypadł odpowiednio 11-10.

Janowicz w drugiej rundzie zagra ze zwycięzcą meczu pomiędzy Argentyńczykiem Diegiem Schwartzmanem a Urugwajczykiem Pablem Cuevasem (5.).

1. runda gry pojedynczej:

Jerzy Janowicz (Polska) - Taro Daniel (Japonia) 6:4, 6:3

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama