ATP Halle: ciężka przeprawa Rogera Federera w I rundzie

Roger Federer po ciężkim meczu pokonał Philippa Kohlschreibera 7:6, 3:6, 7:6 w I rundzie turnieju ATP w Halle. Broniący trofeum Szwajcar wygrał tę imprezę już siedem razy. Mecz trwał dwie godziny i 12 minut.

Niemiec też triumfował w tym  turnieju, w 2011 roku, a trzy lata wcześniej obaj tenisiści zmierzyli się w finale, w którym lepszy okazał się Federer.

W poniedziałek Roger na swoje zwycięstwo musiał ciężko zapracować. W pierwszym secie zawodnicy przełamali swoje podania po jedynym razie, więc o zwycięstwie zadecydował tie-break. W nim Szwajcar zwyciężył 10-8.

O wygraniu drugiego seta przez Kohlschreibera zadecydowało jedno przełamanie na 5:3.

W trzeciej partii żaden z tenisistów nie odebrał serwisu rywalowi, choć przy stanie 4:5 Niemiec obronił dwie piłki meczowe. W tie-breaku reprezentant gospodarzy prowadził 5-4, ale trzy kolejne punkty zdobył Federer i to on awansował dalej.

Kolejnym przeciwnikiem Szwajcara będzie zwycięzca meczu pomiędzy Łotyszem Ernestsem Gulbisem a Ukraińcem Serhijem Stachowskim.

I runda:

Roger Federer (Szwajcaria, 1.) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 7:6 (10-8), 3:6, 7:6 (7-5)

Florian Mayer (Niemcy) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:2, 0:6, 7:6 (7-4)

Borna Ciorić (Chorwacja) - Donald Young (USA) 6:4, 3:6, 6:3

Alexander Zverev (Niemcy) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4, 6:4

Dustin Brown (Niemcy) - Andreas Haider-Maurer (Austria) 7:5, 6:2

Alejandro Falla (Kolumbia) - Lukasz Lacko (Słowacja) 6:4, 3:6, 6:1