Reklama

Reklama

ATP Finals. Krawietz, Mies - Kubot, Melo 6:2, 7:6 w grupie Mike'a Bryana

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali z Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem 2:6, 6:7 w drugiej serii meczów ATP Finals w Londynie. Dla tenisistów z Polski i Brazylii to druga porażka w tym turnieju.

Niemiecka para zaczęła dobrze to spotkanie. Objęła prowadzenie 4:1 z dwoma przełamaniami.

W szóstym gemie Kubot i Melo zagrali agresywniej. Polak świetnie spisywał się przy returnie, a Brazylijczyk w ostatniej piłce skutecznie minął i strata jednego przełamania została odrobiona (2:4).

Reklama

Po chwili Krawietz i Mies znowu mieli dwa przełamania przewagi. Tym razem podania nie utrzymał Kubot. Przy stanie 0:30 para polsko-brazylijska zdobyła dwa punkty z rzędu, ale kolejne dwa padły łupem Niemców.

W kolejnym gemie Mies nie stracił serwisu i pierwszy set (6:2) został zapisany na konto zwycięzców Rolanda Garrosa w grze podwójnej w ostatnich dwóch latach.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Obie pary dość pewnie wygrywały swoje podania. Ponieważ do samego końca nie było przełamań o zwycięstwie decydował tie-break. W nim przewagę cały czas miała para niemiecka. Przy stanie 6-4 i serwisie Krawietza rywale obronili piłkę meczową, ale przy następnym punkcie Kubot w wymianie posłał piłkę w siatkę i mecz się zakończył - 6:2, 7:6 (7-5).

Polak i Brazylijczyk po drugiej porażce w turnieju jeszcze nie stracili szans na awans (z grupy wychodzą dwie najlepsze pary), ale mają na to matematyczne szanse. Krawietz i Mies odnieśli pierwsze zwycięstwo w Londynie.

Grupa Mike'a Bryana:

Kevin Krawietz, Andreas Mies (Niemcy, 3.) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 8.) 6:2, 7:6 (7-5)

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Kubot | ATP Finals

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama