ATP Duesseldorf: porażka Przysiężnego w pierwszej rundzie

Michał Przysiężny przegrał z Chorwatem Mate Deliciem 5:7, 5:7 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP na ziemnych kortach w Duesseldorfie (pula nagród 426 605 euro).

Przysiężny wciąż jest daleki od dyspozycji, jaką prezentował jeszcze na początku roku. W styczniu Polak zajmował najwyższe w karierze 57. miejsce w rankingu ATP. Od tamtego czasu systematycznie się w nim jednak obsuwa, obecnie jest 102.

30-letni zawodnik z Głogowa ostatnie zwycięstwo odniósł 14 stycznia, kiedy w pierwszej rundzie Australian Open pokonał Argentyńczyka Horacia Zeballosa. Wtorkowa porażka z Deliciem była 12. z rzędu, z czego trzech doznał w narodowych barwach w spotkaniach Pucharu Davisa.

Wydawało się, że mecz z 20-letnim chorwackim kwalifikantem, który w rankingu ATP sklasyfikowany jest na 211. pozycji, będzie dobrą okazją do przerwania czarnej serii. Polak jednak po 80 minutach zszedł z kortu pokonany.

25 maja rozpocznie się wielkoszlemowy French Open. Przysiężny ma zagwarantowany udział od razu w turnieju głównym.