Reklama

Reklama

ATP Cup: Polacy w grupie z Austriakami, Chorwatami i Argentyńczykami

Austriacy, Chorwaci i Argentyńczycy będą grupowymi rywalami polskich tenisistów w pierwszej edycji turnieju ATP Cup. Losowanie nowych rozgrywek drużynowych, które odbędą się w styczniu w trzech australijskich miastach, odbyło się w Melbourne.

"Biało-Czerwoni" trafili do grupy E, która będzie rywalizować w Sydney. Znaleźli się oni w gronie sześciu drużyn, które jako ostatnie dołączyły do obsady. W ubiegłym tygodniu podano 18 ekip, które już wcześniej były pewne udziału i przyporządkowano je do pięciu grup, do których w piątek dolosowano przedstawicieli wspomnianego grona (Bułgarzy jako najwyżej notowani z tej szóstki zastąpili przed losowaniem Szwajcarów, którzy wypadli z obsady po wycofaniu się Rogera Federera).

Reklama

Przy ustalaniu 24-zespołowej obsady brany był pod uwagę ranking ATP. Polacy znaleźli się na 21. miejscu. Ich liderem będzie 37. na światowej liście Hubert Hurkacz, a drugą rakietą 91. Kamil Majchrzak. W składzie znaleźli się także Kacper Żuk, Łukasz Kubot i Wojciech Marek. Czwartych w zestawieniu uczestników Austriaków poprowadzi Dominic Thiem (5. ATP), 11. Chorwatów Borna Ćorić (28.), a plasujących się tuż za nimi Argentyńczyków Diego Schwartzman (14.).

Mimo wycofania Federera w ATP Cup zaprezentować ma się wiele tenisowych gwiazd. Organizatorzy zapowiedzieli występ dziewięciu przedstawicieli Top10 i 26 z czołowej "30". Na liście są więc m.in. lider rankingu Hiszpan Rafael Nadal i będący tuż za nim na światowej liście Serb Novak Djoković, a także odbudowujący karierę po przewlekłych kłopotach zdrowotnych Brytyjczyk Andy Murray.

Impreza rozgrywana będzie w dniach 3-12 stycznia i zakończy się na tydzień przed wielkoszlemowym Australian Open. Zmagania grupowe odbywać się będą w Sydney, Brisbane i Perth. Gospodarzem fazy pucharowej zaś, która rozpocznie się od ćwierćfinałów, będzie Sydney.

Mecze mają się składać z dwóch pojedynków singlowych i debla. Pula nagród wyniesie 15 mln dolarów, a do zdobycia będą również punkty do rankingu.

Grupa A - Serbia, Francja, RPA, Chile (Brisbane)

Grupa B - Hiszpania, Japonia, Gruzja, Urugwaj (Perth)

Grupa C - Belgia, W. Brytania, Bułgaria, Mołdawia (Sydney)

Grupa D - Rosja, Włochy, USA, Norwegia (Perth)

Grupa E - Austria, Chorwacja, Argentyna, Polska (Sydney)

Grupa F - Niemcy, Grecja, Kanada, Australia (Brisbane)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje