Reklama

Reklama

ATP Cincinnati: Janowicz przegrał z Benneteau w walce o ćwierćfinał

Dzień po pokonaniu rozstawionego z numerem siódmym Bułgara Grigora Dimitrowa, Jerzy Janowicz przegrał z Julienem Benneteau 5:7, 1:6 w trzeciej rundzie turnieju ATP w Cincinnati. Odpadł także rozstawiony z numerem pierwszym Serb Novak Djoković.

Była to pierwsza porażka 'Jerzyka" w czwartym pojedynku z 32-letnim Francuzem. W ubiegłym roku Janowicz ograł go w Montrealu i Marsylii, a w bieżącym - w Rotterdamie. Benneteau jest wyżej sklasyfikowany na liście ATP - zajmuje 41. miejsce, a Janowicz - 65.

Dopiero w siódmym gemie mieliśmy pierwszą okazję na przełamanie podania. Stanął przed nią Polak, ale Francuz obronił się asem serwisowym, a następnie wygrał na przewagi.

Janowicz znowu miał szansę na przełamanie w 11. gemie, jednak i tym razem Benneteau się wybronił.

W kolejnym gemie Francuz lepiej returnował po pierwszym serwisie Polaka, a ponadto miał szczęście przy challenge'ach. Przy stanie po 30 wziął go Janowicz, ale okazało się, że piłka trafiła w linię po zagraniu rywala, a po chwili, gdy broniąc break pointa wydawało się, że zaserwował asa, to elektronika wykazała, że był jednak aut.

Reklama

Po drugim serwisie Polaka wywiązała się wymiana zakończona po myśli Benneteau, dzięki czemu wygrał on pierwszego seta.

Dobra dyspozycja returnowa Francuza trwała na początku drugiego seta. Już w trzecim gemie przełamał podanie Janowicza, który ewidentnie wpadł w dołek, obejmując prowadzenie 3:1.

Niestety, gra Polaka cały czas wyglądała źle. W szóstym gemie zrobiło się 0:40, Janowicz obronił jednego break pointa potężnym serwisem, jednak przy następnej piłce popełnił błąd i przegrywał już 1:5.

Benneteau wykorzystał swój serwis, by zakończyć spotkanie, choć wygranie gema nie przyszło mu łatwo, obronił nawet break pointa.

To jednak Francuz awansował do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się albo z Szwajcarem Stanislasem Wawrinką, który pokonał Chorwata Marina Czilicia 3:6, 6:0, 6:1.

Z turniejem pożegnał się też Djoković, który przegrał z Hiszpanem Tommym Robredo 6:7 (6-8), 5:7.

3. runda:

Tommy Robredo (Hiszpania, 16.) - Novak Djoković (Serbia, 1.) 7:6 (8-6), 7:5

Jerzy Janowicz (Polska) - Julien Benneteau (Francja) 5:7, 1:6

Fabio Fognini (Włochy, 15.) - Lu Yen-Hsun (Tajwan) 3:6, 6:3, 6:3

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 3.) - Marin Czilić (Chorwacja, 14.) 3:6, 6:0, 6:1

Andy Murray (Wielka Brytania, 8.) - John Isner (USA) 6:7 (3-7), 6:4, 7:6 (7-2)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama