Reklama

Reklama

Ashleigh Barty w przejmującym przemówieniu. Wiwaty na widowni

Australijka Ashleigh Barty pokonała Ukrainkę Lesię Curenko w pierwszej rundzie Australian Open. Nie tylko fakt, że zmiotła ją z kortu wywołał aplauz widowni w Melbourne. Także jej przemówienie. - Jestem Aborygenką. To jest od nasza ziemia - powiedziała najlepsza tenisistka śwlata.

Liderka światowych list tenisowych wygrała bardzo szybko z Lesią Curenko, po czym w publicznej konwersacji na korcie zebrała sporo pochwał i podziękowań od Australijczyków. - Za to, co zrobiłaś i ile nam dostarczyłaś szczęścia w minionym roku chciałabym cię przytulić. Tak żałuję, że nie mogę - mówiła prowadząca, która pogratulowała też australijskiej tenisistce udanych sesji zdjęciowych w ostatnich tygodniach.

Australian Open. Ashleigh Barty jest Aborygenką

Ashleigh Barty w swoim przemówieniu zwróciła się do aborygeńskich mieszkańców Australii. - Jestem jedną z was, jestem Aborygenką. Mało kto wie, że mój lud należy do najstarszych w Australii - stwierdziła zawodniczka, o której mało kto wie, że jest aborygeńskiego pochodzenia. Biała skóra tego nie zdradza, a rysy Ashleigh Barty - w małym stopniu. Najlepsza zawodniczka świata pochodzi jednak z ludu Ngarigo, który od wielu wieków zamieszkuje Nową Południową Walię. Należy on do grupy językowej Ngunnawal/Ngunawal.

CZYTAJ TAKŻE: Wydalenie Novaka Djokovicia z Australii to kwestia zasad

Obecni na widowni kibice z aborygeńskimi flagami przyjęli tę wypowiedź z entuzjazmem, a Ashleigh Barty na widok tego dodała:  - To jest nasza ziemia od wieków. Zwracam się więc do rdzennych ludów Australii i im dedykuję wygraną. Zawsze będę się z wami identyfikować, zawsze będę Aborygenką.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy