Reklama

Reklama

Ashleigh Barty ma nowe zajęcie. Została… pisarką

Ashleigh Barty w wieku zaledwie 25 lat postanowiła zakończyć karierę tenisową. Zrobiła to jako „jedynka” rankingu WTA. Australijka przebywa na emeryturze od niespełna pół roku, ale zdążyła przez ten czas spróbować już kilku nowych zajęć.

Barty tłumaczyła swoją decyzję presją, brakiem emocjonalnego pragnienia i licznymi podróżami. Wskazywała na to, że życie w ciągłych rozjazdach i przelotne widywanie się z rodziną są po pewnym czasie bardzo uciążliwe.

Ashleigh Barty ma nowe zajęcie

Była liderka światowego rankingu postanowiła spróbować ostatnio swoich sił w golfie. Wzięła udział w turnieju Icons, obok między innymi Michaela Phelpsa czy Harry’ego Kane’a.

Na tym jednak pomysły Australijki się nie kończą. Właśnie wydała serię ilustrowanych książek dla dzieci. Opowiadają o szkole, sporcie, przyjaźni i rodzinie. Publikacja została na razie wydana w języku angielskim. Być może doczeka się jednak tłumaczenia na język polski.

Reklama

Inicjatywę Barty na Twitterze pochwaliła Daria Abramowicz - psycholożka, z która współpracuje Iga Świątek. - To jest jedna z najlepszych rzeczy, jakie sport może dawać innym - napisała Abramowicz. 

Jakub Żelepień, Interia 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL