Partner merytoryczny: Eleven Sports

Aryna Sabalenka najlepsza na świecie. Wyprzedziła Igę Świątek

Aryna Sabalenka (2. WTA) wygrała z Jeleną Ostapenko (10. WTA) 6:2, 6:4 i zameldowała się w półfinale turnieju w Rzymie. Białorusinka mimo choroby pokazała na korcie prawdziwą moc. Udało jej się nie tylko zaprezentować świetną grę, ale również pobić rekord. Mówi on wiele na temat nadchodzącego Rolanda Garrosa i igrzysk olimpijskich. To może być spore ostrzeżenie dla Igi Świątek. W tym Sabalenka jest najlepsza na świecie.

Aryna Sabalenka/ANDREAS SOLARO / AFP/AFP

Aryna Sabalenka doskonale poradziła sobie w meczu z "pogromczynią Igi Świątek", czyli Jeleną Ostapenko. Mimo ciążących nad nią jak chmura burzowa problemów zdrowotnych i bólu, jaki przeżywała na korcie w poprzednich starciach, Białorusinka pokazała, że stać ją na grę na najwyższym poziomie. Ostatecznie udało jej się zwyciężyć w dwóch setach (6:2, 6:4). 

Aryna Sabalenka z kolejnym rekordem. Jest lepsza od Świątek

Aryna Sabalenka w kolejnej statystyce jest lepsza od Igi Świątek. Białorusinka poprawiła pokazała się z doskonałej strony od początku sezonu na mączce i pokazała, gdzie leży sekret jej gry. Jak się okazało, żadna inna tenisistka w tym sezonie nie posłała na ziemnej nawierzchni tylu winnerów w kierunku przeciwniczek. 

Iga Świątek - Bernarda Pera. Skrót meczu. WIDEO/Associated Press/© 2024 Associated Press

Według statystyk, wiceliderka rankingu WTA zakończyła akcje winnerami na mączce aż 408 razy! Gra Sabalenki opiera się przede wszystkim na silnych uderzeniach i akcji na korcie, a niekoniecznie na dokładnym serwisie czy grze kombinacyjnej. To jest jej prawdziwa siła. 

Aryna Sabalenka czeka na rywalkę

Zwycięstwo nad Jeleną Ostapenko dało Sabalence miejsce w półfinale turnieju WTA w Rzymie. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze, z kim zagra. Już 15 maja około godziny 19:00 swój mecz ćwierćfinałowy rozegrają Viktoria Azarenka (24. WTA) i Danielle Collins (15. WTA). Ta, która wygra, spotka się w półfinale z aktualną wicekrólową tenisa. 

Walkę o finał rozgorzeje na całego 17 maja. Wówczas swoje mecze rozegrają zarówno Aryna Sabalenka ze swoją nieznaną jeszcze przeciwniczką, jak i Iga Świątek (1. WTA) z Coco Gauff (3. WTA). Na razie nie podano jeszcze planowanych godzin rozpoczęcia obu spotkań. 

Aryna Sabalenka/THOMAS SAMSON/AFP
Aryna Sabalenka, Iga Świątek/Burak Akbulut/Anadolu/AFP
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem