Reklama

Reklama

Anna Janowicz: Przejście każdej rundy przez Jerzego będzie sukcesem

Anna Janowicz zaznaczyła, że jej syn Jerzy nie jest w pełni przygotowany do rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju Australian Open. - Przejście każdej rundy będzie sukcesem - powiedziała tenisisty z Łodzi.

- Trudno w ogóle mówić o tym, że Jerzy przeszedł okres przygotowawczy. Po jednej kontuzji była druga, a po tej następna. Od jesiennego turnieju w Paryżu syn nie rozegrał ani jednego meczu. Chyba żaden inny zawodnik nie przystąpi do Australian Open w takiej samej sytuacji jak on. Nie jest przygotowany na 100 procent. Takie jest moje zdanie, choć może jego trenerzy mają inną opinię. Według mnie przejście każdej rundy w Melbourne będzie sukcesem - zaznaczyła Anna Janowicz.

Reklama

Jak dodała, jej syn dotarł do Australii we wtorek wieczór. Wylatywał z Polski, odczuwając lekki ból.

- Nie jest to taki ból, który uniemożliwiałby mu trening czy grę. W życiu sportowca - co mogę potwierdzić własnym doświadczeniem - nie ma chyba dnia, by coś go nie bolało. Różne są progi odporności na ból. Trudno mi określić go w przypadku innej osoby, w tym wypadku Jerzego - podkreśliła.

Przypomniała, że po ostatnim spotkaniu w poprzednim sezonie łodzianin miał miesiąc przerwy, podczas której leczył kontuzjowane kolano, następnie miał trzy tygodnie ciężkiego treningu, później miał tydzień przerwy spowodowany urazem pleców, a po kolejnych kilku dniach treningów zaczęły się kłopoty ze stopą.

- Przed wylotem do Melbourne ćwiczył przez tydzień dwa razy dziennie, ale nie można powiedzieć, by to był trening na pełnych obrotach - oceniła.

Według niej, dodatkowym utrudnieniem są panujące obecnie w Australii upały. Od środy trwają tam kwalifikacje i spotkania były już przerywane, bowiem temperatura przekroczyła 40 stopni Celsjusza.

- Z tego co słyszałam, to w przyszłym tygodniu ma być już lepiej. Gdyby nadal panowały takie ekstremalne warunki, to obawiam się, że Jerzy nie jest na to fizycznie gotowy. Dwa lata temu w trzeciej rundzie, gdy też miał przed sezonem kłopoty zdrowotne, to po prostu opadł z sił - zaznaczyła.

W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego rozlosowane zostaną drabinki singla. Anna Janowicz przyznała, że ma nadzieję, że jej syn nie trafi na otwarcie na zawodnika z czołówki.

- Pierwszy mecz w takim turnieju jest najtrudniejszy, a tym bardziej, jeśli to będzie pierwszy mecz w sezonie. W takiej sytuacji nikt nie chciałby trafić od razu na Novaka Djokovicia czy Rogera Federera. Kwestia rywala ma tu więc bardzo duże znaczenie, ale tu decyduje los i nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić - podsumowała.

Janowicz jest jedynym Polakiem, który zaprezentuje się męskim turnieju w singlu. Wśród kobiet pewne udziału w imprezie są rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska, Magda Linette oraz Urszula Radwańska, a w kwalifikacjach walczy Paula Kania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje