Reklama

Reklama

Angelique Kerber dotrzymała słowa i wskoczyła do rzeki Yarra

Zwyciężczyni tegorocznego Australian Open Angelique Kerber dotrzymała słowa i po pokonaniu Sereny Williams w finale, wskoczyła do rzeki Yarra.

Kerber po raz pierwszy wygrała wielkoszlemowy turniej. W sobotę sensacyjnie pokonała w finale Serenę Williams 6-4, 3-6, 6-4. 

Zajmująca szóste miejsce w rankingu WTA Kerber w ostatnich latach zawarła kilka zakładów dotyczących jej pierwszego wielkoszlemowego triumfu. Pierwsza na liście była rzeka Yarra.

Niemiecka tenisistka polskiego pochodzenia po sukcesie przystąpiła do realizacji zadeklarowanych obietnic. Zaczęła niedzielnym skokiem do przepływającej przez Melbourne rzeki Yarra.

"Sama to zaproponowałam. Wskoczymy do niej całym teamem" - przyznała Kerber.

Tenisistka dotrzymała słowa. Tuż po zwycięstwie z Sereną Williams, Niemka wykąpała się w rzece Yarra.

Reklama

Angelique Kerber urodziła się w Bremie, ale jej rodzice Beata i Sławomir są Polakami, ona sama dobrze mówi w naszym języku i posiada także nasze obywatelstwo. Często do turniejów przygotowuje się w wielkopolskim Puszczykowie, gdzie specjalnie dla niej dziadkowie stworzyli centrum tenisowe. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy