Reklama

Reklama

Andy Roddick stanął w obronie ukraińskiej tenisistki. Tak ośmieszył Rosjanina

Andy Roddick, swego czasu lider rankingu ATP, pokusił się o bolesną ripostę na bezczelne i grubiańskie zachowanie Szamila Tarpiszczewa, szefa rosyjskiej federacji tenisowej. Amerykanin stanął w ten sposób w obronie obrażonej przez prezesa Eliny Switoliny, broniącej barw Ukrainy.

Elina Switolina bardzo aktywnie wyraża swoje antywojenne żądania i - w odróżnieniu od innych przedstawicieli tenisowego środowiska - nie uznaje prób odseparowania świata sportu od polityki. 

Przyznała, że pierwszy tydzień wojny w Ukrainie był dla niej najtrudniejszym tygodniem życia. Bardzo martwi się o swoich najbliższych, którzy pozostają w jej rodzinnej Odessie

Obecnie 27-latka nie startuje w turniejach z powodu zbyt wielkiego obciążenia psychicznego, jakie wywołuje u niej sytuacja w jej ojczyźnie. 

Switolina nie ukrywa, że popiera wykluczenie z tenisowej rywalizacji Rosjan i Białorusinów. Przynajmniej tych, którzy do tej pory otwarcie nie potępili zbrodniczej agresji wojsk Federacji Rosyjskiej.  

Reklama

Wojna w Ukrainie. Switolina apeluje o jasną deklarację

- Każdy zawodnik z Rosji i Białorusi powinien zająć konkretne stanowisko w tej sprawie. Po to, żebyśmy mieli pewność, że między nami nie ma złych ludzi - zaapelowała Switolina w mediach społecznościowych.    

Na jej słowa w bezczelny sposób zareagował szef rosyjskiej federacji tenisowej, Szamil Tarpiszczew. "Głupotą jest jej odpowiadać. Switolina? Kim ona w ogóle jest? Jest nikim" - oznajmił prezes związku cytowany przez serwis championat.com. 

Ta wypowiedź dotarła m.in. do Andy'ego Roddicka, byłego numeru jeden w rankingu ATP. Nie namyślając się długo, wyszedł z celną ripostą. Zażądał od Rosjanina, by dokładniej wyjaśnić pojęcie "NIKT".  

"Najwyższa pozycja Tarpiszczewa w rankingu to 164. miejsce. Statystyki zwycięstw i porażek - 2:3. Ani jednego tytułu (co jest oczywiste). Statystyki Eliny Svitoliny - 433:228. 16 singlowych tytułów i swego czasu 3. lokata w rankingu WTA. Tarpiszczew? Poprosiłbym go o wyjaśnienie pojęcia "nikt", a potem niech spojrzy w lustro" - napisał Amerykanin na Twitterze.

Jak na razie brak informacji, czy Tarpiszczew zastosował się do wysuniętej sugestii. 

ZOBACZ TAKŻE:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama