Reklama

Reklama

Andy Murray chwali się luksusowym hotelem

​Złoty medalista olimpijski z Londynu Andy Murray na dobre zaangażował się w biznes hotelarski. Trzeci obecnie tenisista świata pochwalił się w internecie luksusowym hotelem-pałacem w rodzinnym Dunblane, który kupił pod koniec grudnia za 1,8 miliona funtów.

Brytyjska prasa poinformowała o nowym nabytku Murraya już na początku roku. Chodzi o mający 15 apartamentów czterogwiazdkowy Cromlix House Hotel (po remoncie ma mieć pięć gwiazdek), wraz z liczącą 36 akrów działką. Jest ona tylko częścią liczącej 2000 akrów posesji, na której znajdują się m.in. cztery zarybione jeziora i dwa ujęcia wody źródlanej.

Stylowy pałacyk, w którym w 2010 roku ożenił się jego brat Jamie, wymaga remontu i odświeżenia, zanim będzie mógł na nowo stać się ulubionym miejscem uroczystości rodzinnych w spokojnej szkockiej miejscowości. Od wielu lat specjalizował się w organizacji ślubów, zaręczyn urodzin czy jubileuszy.

Jest położony zaledwie dziesięć minut lotu helikopterem od pola golfowego w Gleneagles, które w 2014 roku będzie gościć prestiżową drużynową rywalizację o Ryder Cup. Właśnie tuż przed tą impreza ma zostać oficjalnie otwarty.

"Cieszę się z tego nabytku i odważnie patrzę w przyszłość, bo uważam to za dobry i perspektywiczny interes. Po niezbędnych pracach renowacyjnych przywrócimy Cromlix House dawny blask i odzyskamy wiodącą rolę luksusowego hotelu, który jest sercem Dunblane. Chcemy przyciągnąć nowych turystów zwiedzających okolicę, co może przysporzyć nowych miejsc pracy i zlecenia dla lokalnych firm" - napisał w oświadczeniu opublikowanym na swojej oficjalnej stronie internetowej 25-letni Szkot.

Nie wiadomo, czy mroczne Dunblane okaże się rozchwytywaną atrakcją turystyczną, bowiem właśnie w tym miasteczku w 1996 roku doszło do najbardziej krwawej masakry młodzieży na Wyspach Brytyjskich. Zginęło wówczas 16 uczniów (pięcio- i sześciolatków) szkoły podstawowej oraz ich nauczycielka, zastrzeleni przez 43-letniego psychopatę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje