Reklama

Reklama

Alize Cornet po wygranej z Igą Świątek: Jestem jak wino; im starsza, tym lepsza

Alize Cornet nieoczekiwanie pokonała Igę Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu. Francuzka po meczu była zrelaksowana i uśmiechnięta. – Jestem, jak wino, im starsza, tym lepsza.

Cornet zagrała bardzo dobrze i pokonała Świątek 6:4, 6:2. Tym samym zakończyła serię 37 zwycięstw Polki.

Po meczu Francuzka nie kryła zadowolenia. Zwycięstwo ze Świątek porównała do pokonania Sereny Williams. Cornet uczyniła to w 2014 roku, także na Wimbledonie i na korcie nr 1, na którym ograła też Polkę.

Reklama

- To wielka chwila. Czuję się, jak po pokonaniu Sereny Williams na tym samym korcie. Jest on dla mnie szczęśliwy - powiedziała Cornet.

Cornet wiedziała, że na trawie może pokonać Świątek

Francuska tenisistka doceniła też klasę Polki. Wiedziała jednak, że Świątek słabiej prezentuje się na nawierzchni trawiastej i w tym upatrywała swojej szansy.

- Iga jest niesamowitą tenisistką, jestem jej fanką. Ma duży talent. Wiedziałam jednak, że mam szanse. Gdzie, jak nie tutaj, na trawie, pokonać Świątek? - przyznała Francuzka, po czym rozległy się brawa.

Cornet ma już 32 lata. To sporo, jak na tenisitkę, ale czuje się znakomicie i chce dalej wygrywać.

- Jestem, jak wino, im starsza, tym lepsza. Myślę, że jestem w bardzo dobrym wieku i czuję się świetnie - zakończyła Cornet.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL