Reklama

Reklama

Alicja Rosolska awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu w deblu

Alicja Rosolska wraz z partnerkę deblową Erin Routliffe pokonały Asię Muhammad i Enę Shibaharę 6:4, 7:6, co dało Polce i Nowozelandce awans do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu w deblu.

Schemat gem za gem, niezmiennie ze zwycięstwem pary serwującej, obowiązywał przez zdecydowaną większość  seta numer jeden. Dopiero w dziewiątym gemie, między innymi dzięki znakomitemu podcięciu piłki przez Rosolską, duet Polki przełamał i wyszedł na prowadzenie 5:4.

Seta pierwszego Rosolska i Routliffe wygrały 6:4. W drugim scenariusz był podobny. Zwiększyła się liczba długich wymian, były szansę na break pointy, ale ostatecznie jeszcze dłużej, bo do stanu 5:5 utrzymana została zasada "gem dla serwujących".

Rosolska i Routliffe - Muhammad i Shibahara 6:4, 7:6

Przełamanie nastąpiło w 11. gemie, co oznaczało, że Rosolska swoim gemem serwisowym miała okazję zakończyć mecz, ale nie zrobiła tego. Po raz pierwszy w meczu Polka z partnerką zostały przełamane na 6:6.

Reklama

Czytaj także: Ojciec Nicka Kyrgiosa węszy spisek na Wimbledonie. Niepokojące oskarżenia

Polka i Nowozelandka wygrały grę nerwów w tie-breaku, zwyciężył go 7-3 i  awansowały do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się z Danielle Collins i Desirae Krawczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL