Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska wyeliminowała Jelenę Wiesninę w Miami

Rozstawiona z trzecim numerem Agnieszka Radwańska pokonała Rosjankę Jelenę Wiesninę 7:5, 6:3 w trzeciej rundzie tenisowego turnieju WTA Tour w Miami (pula nagród 5,43 mln dol.). O ćwierćfinał Polka zagra z Eliną Switoliną.

Wiesnina zaczęła wyśmienicie, od przełamania krakowianki. Radwańska serwowała bardzo słabo, kończąc gema podwójnym błędem serwisowym. Chwilę później Rosjanka wykorzystała swoje podanie i prowadziła 2:0.

To był sygnał dla Radwańskiej, pora wziąć się w garść, zanim set wymknie się spod kontroli. Szybko odrobiła straty przełamując Wiesninę, a następnie wyszła na prowadzenie 3:2.

Zacięty przebieg miał kolejny gem, "Isia" była blisko drugiego przełamania, ale rywalka na finiszu zachowała więcej zimnej krwi.

Przełamań nie zabrakło w dwóch kolejnych gemach. Najpierw na prowadzenie 4:3 wyszła Rosjanka, a następnie do remisu doprowadziła Radwańska. Polka poszła za ciosem i objęła prowadzenie 5:4.

Reklama

Wiesnina nie myślała o składaniu broni. Obroniła piłkę meczową i wyrównała stan rywalizacji. "Isia" musiała się solidnie napracować, żeby wygrać seta 7:5 i objąć prowadzenie w meczu.

Drugi set nie był aż tak emocjonujący. Co prawda przy remisie 2:2 Rosjanka była blisko przełamania, ale krakowianka obroniła swoje podanie. Sama natomiast przełamała rywalkę na 5:3, a następnie zakończyła mecz asem serwisowym.

O ćwierćfinał Polka zagra z Eliną Switoliną, która w niedzielę wygrała z Czeszką Barborą Zahlavovą Strycovą 4:6, 6:4, 6:1. Będzie to pierwszy w karierze pojedynek tych zawodniczek.

Mecz trzeciej rundy WTA Tour w Miami


Agnieszka Radwańska (Polska, 3.) - Jelena Wiesnina (Rosja, 32.) 7:5, 6:3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy