Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska ma problem! Wskazuje go tata Caroline Wozniacki

Agnieszka Radwańska ciągle jest w kryzysie, o czym świadczy odpadnięcie już w trzeciej rundzie z wielkoszlemowego French Open. Krakowianka nie wygrała żadnego gema ze swojego podania i zasłużenie przegrała 2:6, 1:6 z Francuzką Alize Cornet. "Głowa, głowa i jeszcze raz głowa" - wskazuje problem Polki w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Piotr Woźniacki, ojciec i trener wracającej na szczyt Caroline Wozniacki.

Nie da się ukryć, że Radwańska na kortach Rolanda Garrosa, które skądinąd nie premiują jej warunków fizycznych i stylu gry, zaprezentowała się słabo. A już w meczu z Cornet zagrała znacznie poniżej możliwości, tym bardziej, że Francuzka popełniała błędy i wcale nie była zaporą, nie do przejścia.

Nie bez znaczenia mogły być skutki problemów ze stopą krakowianki. Z tego powodu nasza najlepsza tenisistka wycofała się z poprzedzających French Open turniejów w Madrycie i Rzymie, ale nie tylko w tym leży problem.

Od dłuższego czasu pojawiają się sugestie, że Radwańska powinna poszukiwać nowych bodźców i otworzyć się na nowych fachowców w swoim sztabie szkoleniowym. W tenisie - zwłaszcza na najwyższym poziomie - nieustannie trzeba szukać rezerw. A to gwarantuje współpraca z najlepszymi specjalistami, którzy mogliby przygotowywać "Isię" pod specyfikę danych nawierzchni, choćby mączkę w Paryżu.

Reklama

Zdaniem Piotra Woźniackiego, ojca i trenera duńskiej tenisistki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, problem Agnieszki jednak wcale nie leży w aspektach przygotowania siłowo-motorycznego. Zdaniem trenera "Isię" dotknął syndrom kobiet w wieku 25-29 lat. 

"Głowa, głowa i jeszcze raz głowa. Panie myślą o różnych innych sprawach. W Polsce do niedawna zawsze było tak, że młode kobiety kończąc studia wychodziły za mąż i rodziły dzieci. (...) Pokolenie Agnieszki i Karoliny jeszcze o tym pamięta!" - powiedział Woźniacki w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Radwańska w tym roku ma powiedzieć sakramentalne "tak", a jej mężem zostanie trener i sparingpartner Dawid Celt. Nieoficjalnie mówi się, że ceremonia odbędzie się po wielkoszlemowym Wimbledonie.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje