"Absurdalna" sytuacja na korcie. Publiczność oszalała, wszyscy wstali z miejsc

Carlos Alcaraz wrócił do grania po wielkoszlemowym US Open, z którym niespodziewanie pożegnał się już w drugiej rundzie. Hiszpan reprezentuje swój kraj w Pucharze Davisa. W pierwszym spotkaniu reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego mierzyła się z Czechami a tenisista z El Palmar rywalizował z Tomašem Machačem. Jedna z ich akcji wywołała wielkie poruszenie na widowni w Walencji.

Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz/AFP

Mimo 21 lat Alcaraz już jest gwiazdą. Zawodnik ma na koncie 15 turniejowych zwycięstw, w tym cztery wielkoszlemowe. Dwa z nich wywalczył w tym roku - najpierw był najlepszy podczas Rolanda Garrosa, a następnie w Wimbledonie.

Hiszpanowi zupełnie za to nie poszło w US Open, gdzie już przecież raz triumfował, było to w 2022 roku. W tym sezonie pożegnał się jednak z Nowym Jorkiem po drugiej rundzie, gdzie jego pogromcą okazał się Holender Botic van de Zandschulp.

Teraz wrócił do grania podczas fazy grupowej Pucharu Davisa, z których jedna odbywa się w Walencji. Pierwszym rywalem gospodarzy byli Czesi.

Tenis. Carlos Alcaraz odrobił straty

Na początek zmierzyli się ze sobą Roberto Bautista AgutJiřim Lehečką. Zwyciężył Hiszpan 7:6 (7-1), 6:4. Potem na kort wyszyli Alcaraz z Machačem. Pierwsza partia padła łupem Czecha, który ją wygrał 7:6 (7-3).

Na początku drugiego seta doszło do fantastycznej wymiany, która zelektryzowała publiczność. Było to w trzecim gemie przy równowadze i serwisie Czecha. W wymianie przewagę miał tenisista z Berounu, rywal bronił się za linią końcową. W pewnym momencie, po zagraniu Alcaraza, Machač przebił wolejem tuż za siatkę. Ściągnięty do niej Hiszpan zdążył jeszcze przebić, ale Czech miał czas i miejsce, aby zagrać z bekhendu, na jego nieszczęście zawodnik z El Palmar zdołał złapać piłkę, która spadła tuż za siatkę, przynosząc punkt.

Opisując tę sytuację w mediach społecznościowych nazwaną ją "absurdalną", a Alcarazie napisano, że on równa się "błyskawiczna prędkość plus miękka, dziecięca ręka".

Ostatecznie druga partia zakończyła zwycięstwem Hiszpana 6:1, a w pierwszym gemie decydującego seta Machač poddał mecz.

Tenis. Specjalnie uczucie dla Carlosa Alcaraza

"Myślę, że po naprawdę trudnym pierwszym secie wiedziałem, że muszę się nie poddawać, zachować pozytywne nastawienie i grać długie wymiany" - powiedział Alcaraz.

Na zakończenie tenisista z El Palmar, razem z Marcelem Granollersem, przypieczętował zwycięstwo Hiszpanów 3-0 w deblu przeciwko Jakubowi Menšikowi i Adamowi Pavlaskovi, wygrywając 6:7 (2-7), 6:3, 7:6 (7-2).

Alcaraz występuje w reprezentacji w Pucharze Davisa pierwszy raz od 2022 roku.

Dla mnie to specjalne uczucie, że mogę zagrać, tutaj w Walencji, w Pucharze Davisa

~ przyznał.

"Jestem tym bardzo podekscytowany" - dodał. Kolejnym rywalem Hiszpanii w grupie B będzie Francja, z którą zagrają w piątek.

Dwie czołowe drużyny z każdej z ośmiu grup awansują do ośmiozespołowego finału Pucharu Davisa, który odbędzie się w dniach 19-24 listopada w Sewilli.