6:1 Polki w finale WTA, początek jak z bajki. Koniec po 66 minutach

Katarzyna Kawa nie miała ostatnio za sobą najłatwiejszego czasu w tenisie - Polka w singlu odnotowała sześć kolejnych porażek z rzędu, a w grze podwójnej również czekała parę miesięcy na przełamanie. To w końcu nadeszło na turnieju w Bukareszcie, w ramach którego dotarła aż do finału wespół z reprezentantką Hiszpanii Alioną Bolsovą. W starciu o tytuł, mimo dobrego początku dla Kawy i jej kompanki, lepsze okazały się jednak rywalki.

Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa/AFP

Katarzyna Kawa przechodzi trudny okres w swojej karierze - po raz ostatni w grze pojedynczej zwyciężała ona w kwalifikacjach turnieju w Palermo w połowie lipca, a później odniosła sześć porażek z rzędu, ulegając kolejno na najróżniejszych zawodach Muchovej, Semenistajej, Jones, Bassols, Ruggeri oraz Czarajewej.

Nieco inaczej sytuacja wygląda jednak jeśli mowa o deblu - w nim Kawa tez przeszła przez okres posuchy w kwestii triumfów między połową czerwca a niemalże połową września, z tym że przegrywała tylko trzykrotnie. Ta seria to już jednak przeszłość.

Kamil Majchrzak - Soonwoo Kwon. Skrót meczu/Polsat Sport/Polsat Sport

Wielkie przełamanie Katarzyny Kawy. Tak dobrze nie było od czerwca

W ostatnią środę reprezentantka Polski wespół z Hiszpanką mołdawskiego pochodzenia Alioną Bolsovą rozpoczęła swe zmagania w turnieju rangi WTA 125 w Bukareszcie i w pierwszym spotkaniu odniosła ze swoją partnerką z kortu wygraną przeciwko duetowi Bara - Jakupović.

Następnie Kawa i Bolsova w wielkim stylu odwróciły też losy rywalizacji w starciu z parą Jorge - Siskova i przed nimi pozostała już tylko jedna przeszkoda przed sięgnięciem w stolicy Rumunii po upragniony tytuł. 14 września po godz. 16.00 rozpoczął się wielki finał...

WTA Bukareszt. Katarzyna Kawa i Aliona Bolsova przegrały w finale turnieju

W nim urodzona w Krynicy-Zdroju zawodniczka i jej kompanka zmierzyły się z Francuzką Carole Monnet oraz wspominaną już wcześniej Łotyszką Darją Semenistają - i trzeba przyznać, że na początku wszystko układało się po ich myśli.

Polka i Hiszpanka wygrały pierwszego seta 6:1, ale potem ich przeciwniczki dokonały przebudzenia i w drugiej odsłonie zatriumfował 6:2. W tym przypadku o losach trofeum musiał decydować super tie-break, w którym również nie zabrakło emocji.

W nim Kawa i Bolsova niestety uległy 7-10, choć był taki moment, że znajdowały się na prowadzeniu 5-3. Warto przy tym nadmienić, że obroniły aż dwie piłki meczowe przed ostateczną przegraną. Walczyły jak lwice, ale tym razem fortuna się do nich nie uśmiechnęła... Rywalizacja zamknęła się w godzinę i sześć minut.