Reklama

Reklama

46. Tomaszewski Cup - drugi z rzędu triumf Dembka, pierwszy Anszby

Michał Dembek, podobnie jak to miało miejsce przed rokiem, wygrał turniej kadetów (do lat 16) o puchar redaktora Bohdana Tomaszewskiego. Natomiast w rywalizacji kadetek w 46. edycji Tomaszewski Cup najlepsza okazała się rosyjska tenisistka Amina Anszba.

Dembek, rozstawiony z numerem czwartym, pokonał w sobotnim finale Węgra Mate Valkusza (nr 2.) 1:6, 6:1, 6:4. Zawodnik Mery Warszawa w poprzedniej edycji był młodszy od większości rywali, a w obecnej mógł wystąpić, bowiem wciąż mieścił się w regulaminowej kategorii wiekowej.

Natomiast Anszba po raz pierwszy wystąpiła na kortach warszawskiej Legii. W decydującym meczu wygrała z Ukrainką Dajaną Jastremską (4.) 7:5, 5:7, 6:4.

Obydwa finały turnieju, nad którym honorowy patronat objął prezydent RP Bronisław Komorowski, komentował podczas transmisji w internecie sam 92-letni Bohdan Tomaszewski.

Reklama

Na starcie 46. edycji Tomaszewski Cup stanęło ponad 120 zawodników z 15 państw. Najliczniejsza była oczywiście reprezentacja Polaków: 13 kadetów w turnieju głównym i 21 w eliminacjach, a także 14 kadetek głównej drabince i kolejnych 26 w kwalifikacjach. Poza tym przyjechali zawodnicy z Rosji, Czech, Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Włoch, Węgier, Bośni i Hercegowiny, Izraela, a także Brazylii.

Po raz drugi z rzędu turniej miał najwyższą rangę w cyklu Europejskiej Federacji Tenisowej (Tennis Europe). Jednak w jej kalendarzu gości już od blisko dekady, odkąd ma międzynarodową obsadę. Wcześniej rywalizowali w nim tylko polscy tenisiści, jak np. siostry Agnieszka (triumfatorka z 2004 roku) i Urszula Radwańskie, Marcin Matkowski, Marta Domachowska czy Magdalena Grzybowska.

Wyniki sobotnich finałów:

kadeci

Michał Dembek (Polska, 4) - Mate Valkusz (Węgry, 2) 1:6, 6:1, 6:4

kadetki

Amina Anszba (Rosja, 1) - Dajana Jastremska (Ukraina, 4) 7:5, 5:7, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje