151 minut zażartej walki, historyczny wyczyn najbliższej rywalki Linette. Coco Gauff pokonana

Mirra Andriejewa wyeliminowała w niedzielę w Pekinie wicemistrzynię olimpijską - Donnę Vekić i zameldowała się w najlepszej szesnastce turnieju. Starcie Rosjanki z Chorwatką trwało ponad 2,5 h, ale ostatecznie to 17-letnia zaledwie tenisistka wyszła z niego górą. Triumf nad Vekić miał wyjątkowy smak - Mirra Andriejewa dokonała rzeczy niebywałej, zostawiając w polu pokonanych także Coco Gauff.

Mirra Andriejewa przeskoczyła w wyjątkowej klasyfikacji Coco Gauff
Mirra Andriejewa przeskoczyła w wyjątkowej klasyfikacji Coco Gauff/Robert Prange/Getty Images/Getty Images

Kto by się spodziewał, że przy tak mocnej konkurencji w najlepszej szesnastce China Open zameldują się zarówno Magdalena Fręch, jak i Magda Linette. Łodzianka sprawiła w sobotę sporą niespodziankę i wyeliminowała z rywalizacji w Pekinie wicemistrzynię olimpijską z Paryża w deblu - Dianę Sznajder. Prawdopodobnie jeszcze większą sensację sprawiła jednak Linette.

Skazywana na porażkę w rywalizacji z Jasmine Paolini Polka nie dość, że postawiła się Włoszce, to rozbiła ją w dwóch setach, w drugim "wypiekając bajgla". Wynik 6:4, 6:0 był więcej niż imponujący. Niedługo później 32-latka poznała swoją najbliższą rywalkę w stolicy Chin. W 1/8 finału zmierzy się z Mirrą Andriejewą.

China Open. Nieprawdopodobny wyczyn rywalki Magdy Linette. Prześcignęła Coco Gauff

Młoda Rosjanka również spisuje się w Pekinie znakomicie i po triumfie nad Iriną-Camelią Begu w trzech setach pokonała w poniedziałek wicemistrzynię olimpijską z Paryża - Donnę Vekić. Chorwatka triumfowała w pierwszym secie 6:3, ale dwie kolejne partie należały już do 17-letniej rywalki.

Andriejewa zdecydowanie poprawiła się w aspekcie punktowania po drugim serwisie, co było jej piętą achillesową w pierwszej odsłonie pojedynku. Wygrała 6:4, a decydującego seta zakończyła takim samym wynikiemTym samym zameldowała się w 1/8 finału China Open. Zwycięstwo miało wyjątkowy smak, bo Rosjanka dokonała rzeczy historycznej.

Serwis OptaAce ogłosił, że za sprawą triumfu nad Vekić Andriejewa może legitymować się już liczbą 12 zwycięstw z rywalkami z pierwszej 20 rankingu WTA, a nie skończyła nawet 18 lat. Licząc od 2000 roku tylko trzem tenisistkom poniżej 18 roku życia udało się sięgnąć po więcej triumfów - Kim Clijsters, Nicole Vaidisovej i Marii Szarapowej.

Karen Khachanov - Carlos Alcaraz. Skrót meczu. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Andriejewa tym samym przeskoczyła w tej klasyfikacji Coco Gauff, która odniosła w tym wieku 11 takich zwycięstw. Magdę Linette w 1/8 finału czeka zdecydowanie niełatwa przeprawa. Tenisistki miały okazję mierzyć się już dwukrotnie. Obie dopisały do swojego konta po jedbym triumfie.