WT w tenisie stołowym. Polski mikst w 1/8 finału

Natalia Bajor i Marek Badowski wygrali w eliminacjach gry mieszanej z tajwańską parą Feng Yi-Hsin/Su Pei-Ling 3:2 (11:4, 6:11, 15:17, 11:7, 11:9) i awansowali do 1/8 finału turnieju cyklu ITTF World Tour w tenisie stołowym Bulgaria Open w Panagiuriszte.

W czwartek w pojedynku o awans do ćwierćfinału Polacy zmierzą się z Rumunami Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs.

W eliminacjach pierwszych po letniej przerwie zawodów WT odpadli biało-czerwoni w grze pojedynczej i podwójnej.

W singlu Bajor wygrała z Hiszpanką Aną Garcią 4:2 i przegrała z Japonką Airi Abe 1:4, z którą porażki 3:4 (mimo prowadzenia 3:1) w inauguracyjnym pojedynku doznała Natalia Partyka.

Patryk Zatówka z powodu kontuzji kolana skreczował po pierwszym secie (8:11) meczu z kolegą klubowym z niemieckiego FC Saarbruecken Słoweńcem Darko Jorgicem. Z kolei Badowski uległ 1:4 w rywalizacji z Japończykiem Asuką Machim, nowym zawodnikiem Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. W 2010 roku Azjata został mistrzem świata juniorów w deblu w parze z rodakiem Kokim Niwą.

Uraz Zatówki sprawił, że wycofany został jego debel (z Badowskim) i mikst (z Partyką). W grze podwójnej Bajor i Partyka przegrały z francuskim duetem Pauline Chasselin, Laura Gasnier 2:3; w ostatnim secie 9:11.

W następnym tygodniu polscy tenisiści stołowi, m.in. Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz mistrzynie Europy juniorek: Anna Węgrzyn (w singlu), Katarzyna Węgrzyn (w mikście triumfowała z Kulczyckim), wystąpią w kolejnych zawodach World Tour - Czech Open w Ołomuńcu.

Polacy przygotowują się do drużynowych mistrzostw Europy we francuskim Nantes w dniach 3-8 września.